TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şubesi,  meslek örgütlerinin kuruluşunun 68. yılını, düzenlediği dayanışma etkinliği ile kutladı. 75. Yıl Sanat Galerisinde yapılan etkinlikte, meslekte 60, 50, 40 ve 25 yılı dolduran inşaat mühendislerine plaket ve onur belgeleri, üniversiteye bu yıl başlayan öğrencilere ilk baretleri takdim edildi.İMO, 68. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

İMO, TÜM BASKILARA KARŞI DURMAYA DEVAM EDECEKTİR

İMO Adana Şube Başkanı Hasan Aksungur törende yaptığı konuşmada, 19 Aralık 1954 tarihinde kurulan, 68. kuruluş yılının kutlayan İnşaat Mühendisleri Odasının, bu 68 yıl içinde hem mesleki gelişme, hem de toplum yararı için özveriyle çalıştığını i ifade etti. İMO’nun bu doğrultuda, her koşulda çalışmaya devam edeceğini de belirten Aksungur; böyle değerli bir örgütlenmenin parçası olmanın onur kaynağı olduğunu söyledi.

İMO, 68. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

Kuruluşundan bu yana geçen 68 yıl içinde İMO’nun zorlu mücadelelerden de geçtiğini ve bunları kararlılıkla göğüslediğini söyleyen Aksungur; “12 Eylül dönemi, TMMOB yasasında değişiklik yapma girişimleri ki bu çeşitli zamanlarda önümüze çıkarıldı. Hepinizin bildiği gibi yine aralarında TMMOB’nin de olduğu meslek odalarını dillerine dolamış durumdalar. Ancak şundan eminim ki,  620 bine yaklaşmış üyesiyle TMMOB, 140 bin civarında üyesiyle İnşaat Mühendisleri Odası tüm baskılara karşı durmaya devam edecektir” dedi.

İMO, 68. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

Mesleğin emektarlarıyla, gençleri buluşturmanın kendileri için ayrı bir mutluluk kaynağı olduğunu ifade eden Aksungur, 60, 50, 40 ve 25 yılını dolduran, mesleki örgütlenmeye emek veren meslektaşlarını kutlayarak, katkılarından dolayı teşekkür etti. Aksungur, gençlere de “inşaat mühendisliği mesleğine hoş geldiniz” diyerek eğitim hayatlarında başarılar diledi.

İMO, 68. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

MESLEKTE 60, 50, 40 ve 25 YIL PLAKET ve ONUR BELGESİ, GENÇLERE İLK BARET TAKDİMİ

Konuşmaların ardından meslekte 60, 50, 40 ve 25 yılını dolduran İMO Adana Şubesi üyesi inşaat mühendislerine plaket ve onur belgelerinin, gençlere ilk baretlerinin takdim törenine geçildi. Mesleğin duayenlerine plaket ve onur belgeleri İMO Adana Şube Başkanı Hasan Aksungur,  TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Özden Güngör, TMMOB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Abdullah Bakır, İMO Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı Nebil Yengüner, Seyhan Belediyesi Başkan Yardımcısı Leyla Tan, İMO Adana Temsilcilik Kurulu Kuruluş Başkanı Burhan Civan,   Adana Tabip Odası Başkanı Selahattin Menteş, Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Mehmet Tatar, Adana Müteahhitler Birliği Başkanı Haydar Çakıroğlu, İMO Adana Şube Geçmiş Dönem Başkanı Zekeriya Turanbayburt,  TMMOB Adana İKK Sekreteri ve İMO Adana Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Uncu, İMO Danışma Kurulu Üyesi Hıdır Çak, Adana Şube Üyeleri Selman Serttepe ve Mustafa Çampınarı, İMO Adana Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Mazlum Sevincek, Sedat Yıldırım, Ahmet Berdan Dinçyürek, Onur Batmaz ve Hava Basit tarafından takdim edildi.  Mesleğin emektarları da gençlere ilk baretlerini takdim etti. Gece kokteylle devam etti.

İMO, 68. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı