Vatan uğruna toprağa düşen şehitleri unutmayarak  2015 yılında Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bölücü terör örgütü üyeleri tarafından şehit edilen Polis Memuru Mustafa Turanlı'nın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
        Ayyüce Türkeş yanındaki heyet ile birlikte 2015 yılında Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bölücü terör örgütü üyeleri tarafından şehit edilen Polis Memuru Mustafa Turanlı'nın Annesi Kısmet Turanlı'yı Çukurova Huzurevleri mahallesi'ndeki  evinde  ziyaret etti. 
Turanlı ailesine başsağlığı dileklerini ileten Türkeş, şehidin  annesi Kısmet Turanlı ve ailesinin her zaman yanında olacaklarını ifade etti.
 ‘Sizin evladınız, bizim evladımızdır. Sizlerin acısı, bizim acımızdır. Acınızı yürekten paylaşıyoruz. Evladınız, bu vatan için, bu memleket için şahadet şerbetini içti. Geride bıraktığı en değerli varlığı olan sizler, şehidimizin devletimize, milletimize ve  bizlere emanetisiniz. Sizlere her zaman sahip çıkacağız” Mekanı cennet olsun. Nur içinde yatsın” diye konuştu.

Şehit  Polis Memuru Mustafa Turanlı'nın annesi  Kısmet Turanlı ise , “ Ayyüce Türkeş  Şehit  Ailelerini unutmayarak bizleri ziyarete geldiler,  Kendilerinden  Allah razı olsun. Şehitlik en yüce mertebedir. Oğlum Mustafa Ne mutlu ki  bu mertebeye ulaştı. Ne mutlu,  Türk milletinin göğsünü kabartan geçmişi ile gurur duymasını sağlayan Şehitlere. Ne mutlu biz  şehit ailelerine” diyerek, duygularını dile getirdi.
          İYİ PARTİ Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayyüce Türkeş sosyal medya hesabından da ziyaretle ilgili şu paylaşımı yaptı:

"2015 yılında Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bölücü terör örgütü üyeleri tarafından şehit edilen Polis Memuru Mustafa Turanlı'nın kıymetli annesi  Kısmet Turanlı'yı ziyaret ettik. 

Bu vatan uğruna toprağa düşen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz."