CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile bir araya geldi.

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından CHP lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi lideri Özdağ, görüşmeye ilişkin yaptıkları ortak basın açıklamasında şunları söyledi:

Kemal Kılıçdaroğlu

 Efendim Sayın Genel Başkan ve arkadaşları lütfedip kabul ettiler. Kendileriyle gayet güzel, verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Türkiye'nin sorunlarını, dünya sorunlarını bir anlamda masaya yatırdık, değerlendirmelerde bulunduk. Aynı zamanda ben Sayın Genel Başkana Millet İttifakı'nın liderlerinin görüşlerini, yaptığımız çalışmaları, ortak mutabakat metni konusundaki düşüncelerimizi, anayasa değişikliği ile ilgili düşüncelerimizi aktardım. Bazı sorular da sordu Sayın Genel Başkan, olabildiğince ayrıntılı şekilde Sayın Başkanı bilgilendirdim.

Türkiye'nin demokrasiye ihtiyacı var, dayanışmaya ihtiyacı var. Var olan sorunlarını aşmaya ihtiyacı var. Bu çerçevede Sayın Genel Başkan, arkadaşlarıyla görüşecek. Biz kendi düşüncelerimizi bütün ayrıntılarıyla Sayın Genel Başkana aktardık.

Teşekkür ederim Sayın Genel Başkan.

Ümit Özdağ

Sayın Genel Başkan çok teşekkür ediyorum.

Biz de Sayın Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına ve heyete teşekkür ediyoruz ziyareti için. Bazı sorularımız vardı, onları sorduk. Ayrıntılı olarak cevaplar aldık. Ve aldığımız cevaplar çerçevesinde biz de yetkili kurullarımızla değerlendirmeler yapacağız. Tabi Ata İttifakı’nı oluşturan diğer siyasi partilerin Genel Başkanlarıyla ve Sayın Sinan Oğan’la da bu toplantıdan önce değerlendirme yapmıştık. Sonrasında tekrar yine değerlendirme yapacağız ve kısa zaman içerisinde Türk kamuoyuyla görüşlerimizi paylaşacağız.

Ben de tekrar Sayın Genel Başkana ziyareti için teşekkür ediyorum.