Fehiman Akdağ’ın başkanlığı döneminde 1967-71 yılları arasında Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, 1968-72 yılları arasında Yüzme Federasyonu Adana İl Temsilciliği, Adana Demirspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulunan Devlet Demiryolları Adana 6.Bölge Müdürlüğü’nde 40 yılı aşan Hukuk Müşavirliği görevinde bulunan Ruhi Polisçi, 91 yaşında hayatını kaybetti.

1971 Akdeniz Oyunları’nda yüzme milli takım kafile başkanlığı da yapan Ruhi Polisçi; Adana yüzme sporunda önemli bir figür olup, genç yüzücülerin milli takıma kazandırılması noktasında önemli çalışmalar yaptı.

Güçlü bir hafızaya sahip olan adeta yürüyen kütüphane olarak nitelendirilen, bilgili-deneyimli ve hayatını spora adamış bulunan Ruhi Polisçi yaşamı boyunca spor ve hukuk otoritesi olarak tanınırken, Türkiye Barolar Birliği tarafından meslekteki 60.yılı nedeniyle plaketle ödüllendirildi.

Uzun yıllar yüzme ve sutopunda hakem ve antrenörlük de yapan İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Ruhi Polisçi; 14 Kasım Salı günü (yarın) ikindi namazının ardından Kabasakal Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Adanaspor Son Dakikalarda yıkıldı: 0-2 Adanaspor Son Dakikalarda yıkıldı: 0-2