Limanları, uluslararası ticareti, tarım, sanayi, ticaret, sağlık, turizm kültürü nedeniyle hak ettiği değere bir türlü ulaşamayan Çukurovalı iş insanlarının özellikle yüksek enflasyon ve finansmana erişimde yaşanan zorluklar nedeniyle sıkıntı yaşadığını belirten Hüseyin Kış, “Türkiye’nin güvenli yarınlarında önemli bir rol üstlenecek Adana ve Mersinliler olarak belirsizliklerin ortadan kaldırılmasını bekliyoruz. Merkezi idarenin desteğiyle, belediyelerimizle, üniversitelerimizle, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarımızla yeni bir döneme, yeni bir sürece, olumlu bir değişime imza atmak istiyoruz. Başlatılacak topyekün kalkınma hamlesinde, uygulamaya konulacak yeni reform paketlerinde üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız” dedi.

ÇUKUROVA BÖLGESİNİN ÖNEMİ

Verimli tarım arazileri, geçmişten gelen sanayi kültürüyle, kalifiye personel avantajıyla gelişim, üretim, istihdam ve ihracatta en avantajlı bölgenin Çukurova olduğuna dikkat çeken Başkan Hüseyin Kış, para ve maliye politikalarıyla birlikte enflasyonla etkin mücadele, finansmana erişim kolaylığı sağlanması ve yapısal sorunların da giderilmesiyle iş dünyasının da vatandaşların da önünü görebileceğine vurgu yaptı.

Türkiye’nin tüm bu  alanlarda sürdürülebilir bir yapıya kavuşmasını gönülden arzu ettiklerini ifade eden ÇUKUROVA SİFED Başkanı Hüseyin Kış, yüksek üretim maliyetleri ve tedarikte yaşanan sıkıntıların da çözüm beklediğini belirtti. Vatandaşların satın alma gücünün de düştüğünü ifade eden Başkan Hüseyin Kış, “İş dünyası olarak birlikte çözüm üretmeye, birlikte hareket etmeye ve uygulamaya geçmeye hazırız. Gerek iş dünyasının gerekse vatandaşlarımızın sorunlarının çözülmesi hem bölgemize hem de ülkemize derin bir nefes aldıracaktır. Çukurova Bölgesi, geniş olanaklara sahip, dünya ile eş zamanlı üretim tekniklerini uygulayabilen, yatırım alanları ve yatırım çeşitliliği olan bir bölge. Tüm bu avantajlarımızı hem insanlarımız için hem de ülkemiz için kullanmak zorundayız. Yerli ve yabancı yatırımcının rahatlıkla tercih edebileceği Çukurova Bölgesi, Türkiye’nin dünyaya açılacak en önemli yerlerinden biri olmaya adaydır” diye konuştu.