Adana’da 27 vizyon projeyle Seyhan Belediye Başkanlığı maratonuna başlayan Cumhur İttifakı AK Parti Seyhan Belediye Başkan Adayı Erdal Hatipoğlu, 1 Nisan’dan itibaren AK Parti Belediyeciliği ile buluşacak olan Seyhan’ı kültürün, konferansların, kongrelerin merkezi yapacaklarını söyledi.

Erdal Hatipoglu Yeni 1 Seyhan Projeleri 1

Adana’nın 56 ilden büyük Seyhan ilçesinde mahalle gezileri, esnaf buluşmalarında anlattığı projeleri büyük yankı ve heyecan uyandıran Hatipoğlu, 10 yıldır hizmete susamış Seyhan’ı göreve geldiği ilk günden itibaren başlatacakları hizmet hamleleriyle, projelerle buluşturup, Türkiye Yüzyılı’na taşıyacaklarının sözünü verdi.

erdal hatipoğlu,

Başkan Ali Demirçalı Karnaval Standında Vatandaşla Buluştu Başkan Ali Demirçalı Karnaval Standında Vatandaşla Buluştu

Vizyon projelerinden biri olan Seyhan Kongre Kültür Merkezi ve Kütüphanesi’ni de 1 Nisan’dan itibaren masaya yatıracaklarını bildiren Hatipoğlu, “Sadece Seyhan’ın değil, bölgemizin en büyük ve en özel projesiyle çok önemli bir beklentiyi de sonlandıracağız. Toplam 25 bin metrekare kapalı alana sahip, kendi elektriğini üreten teknolojiyle inşa edilecek çok fonksiyonlu kongre merkezini Seyhan’a kazandıracağız. 24 saat açık kütüphanesiyle öğrenci ve gençlerimizin ihtiyaçlarına odaklanmış bir kongre merkezi olacak. Kütüphanemizde öğrencilere pozitif ayrımcılık yapacağız. Öğrencilerimiz ne zaman isterse o zaman ders çalışacak. İnternete bağlanabilecekler. Çayları, kahveleri ikramımız olacak. Kongre merkezimizde fuaye alanı, konser alanları, konferans salonları, genç ofisler, restoran, kafe, bilişim salonları ve nice etkinlik alanları bulunacak. Bölgenin en büyük akvaryumu da bu merkezde olacak. Kültür, sanat, teknolojinin merkezi Seyhan Kongre Kültür Merkezi ve Kütüphane olacak. 31 Mart’ta Seyhanlı hemşerilerimizin desteğiyle başa gelerek, Seyhan’ın kaybettiği yılları, Cumhur İttifakı olarak durmadan, yorulmadan çalışarak telafi edeceğiz. 1 Nisan’dan itibaren Seyhan Yüzyılı’nı da başlatacağız” dedi.