Adana'ya bir festival daha

Festivaller Kenti’ olarak haklı bir üne kavuşan Adana, çağdaş özellikler taşıyan bir festivale daha ev sahipliği yapacak. Kahve ve Tatlı Festivali 28-29 Mart Cumartesi ve Pazar günleri Atatürk Parkı’nda ücretsiz katılım şeklinde gerçekleşecek.

Adana'ya bir festival daha
banner686

Akdeniz Bölgesi'ndeki bu ilk nitelikli kahve yanında yerel ve evrensel tatlı çeşitlerinin de tanıtılacağı festivalin paralelinde Sıfır Atık Projesi ile Türkiye'nin tükettiğini üretime kazandıran ilk ve tek festivali olma özelliği yaşanacak. Festival boyunca ortaya çıkacak kahve ve çay posaları Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanlığı ve Çukurova Üniversitesi Toprak Bölüm Başkanlığı ile koordineli bir şekilde festival alanında ekosistemi geliştirecek şekilde gübre olarak kullanılacak. 

KAHVE VE ÇİKOLATA KOKACAK

Adana'nın festival hafızasındanfarklı olarak tamamen dumansız bir festival niteliği taşıyacak etkinliğin yemek alanı kahve-altı (kahvaltı) teması ile düzenlenecek. Festival Komitesi, kahve, vanilya ve çikolata kokularının birbirine karışacağı etkinlikte tüm Adana halkını cumartesi ve pazar günü Atatürk Parkı'nda yeşillikler içinde kahvaltılarını yapmaya, sonrasında kahvelerini yudumlarken stantları gezmeye davet etti.

DEMLEME AKSESUARLARI TANITILACAK

banner625
40 bininüzerinde katılım beklenen festival nitelikli ve geleneksel kahve firmaları, barista ekipmanları, 3. nesil demleme aksesuarları ve espresso makineleri odağındaki markaları bir araya getirirken, aynı zamanda doğal/ekolojik ürünler ve tatlı özelinde mutfak ekipmanları, gıda ürünleri ve alanında uzman eğitmenler buluşacak.

Yerel yönetimlerin de desteği ile gelenekselden moderne doğru ilerleyecek olan festival alanındaki stantlarda, kahveciler ve tatlıcılarla başlayacak güzergah, yemek alanı ve gün boyu sürecek eğitimler ile müzik performanslarının yer alacağı festival sahnesiyle sonlanacak.

ŞAMPİYONLAR GELİYOR

Programda yer alan seminer ve atölye çalışmaları arasında dünyanın en iyi 30 baristası arasında gösterilen Nisan Ağca'nın Kahve Sektöründe Kariyer Yapmak konulu semineri ve Türkiye cezve-ibrik şampiyonu Atilla Narin'in Nitelikli Çekirdek Kahvelerden Türk Kahvesi Yapımı atölyesi de yer alıyor.

Adana ve Mersin dışında İstanbul, İzmir, Ankara’dan 50'ye yakın marka stant katılımcısı olarak festivalde yer alacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner715

cyberturk.biz