Adanalı Elif'in büyük başarısı

Sırbistan Müzik Pedagogları Derneği tarafından internet üzerinden düzenlenen Uluslararası Keman Yarışması’na kendi yaş kategorisinde katılan İlkokul 1. Sınıf öğrencisi Elif Eroğlu, ikinci oldu

Adanalı Elif'in büyük başarısı
banner686
Keman çalmaya 5 yaşında başlayan Elif Eroğlu, öğretmenlerden özel keman dersleri aldı. Elif Eroğlu, keman öğretmeninin başvurusuyla Sırbistan Müzik Pedagogları Derneği tarafından internet üzerinden düzenlenen uluslararası keman yarışmasına katıldı. 7 yaş kategorisindeki çok sayıda yarışmacıyı geriden bırakan Elif Eroğlu, büyük bir başarıya imza atarak ikinci oldu.

Elif Eroğlu’nun annesi Deniz Eroğlu da, kızının küçük yaşlardan itibaren kemana büyük bir ilgi duyduğunu ve 2 yıldır düzenli olarak özel dersler aldığını belirterek, ‘’Kızımın uluslararası alanda elde ettiği başarı bizi mutlu etti’’ dedi.

Bu arada, Elif’in, dünyada 90’dan fazla ülkede aşamalı müzik sınavları sunan ABRSM İngiliz Kraliyet Müzik Okulları’nın geçtiğimiz günlerde İstanbul’da yaptığı sınava girdiği ,sınavı kazanması halinde bu okulda da eğitim göreceği bildirildi.

banner625Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2014, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner715

cyberturk.biz