Avukatlar Ah-u Zelha'yı izledi

Av. Çıtırık: “Kadınlarımızın ağlamadığı kan, gözyaşı ve şiddetin olmadığı, barışın bu topraklarda da egemen olduğu güzel günler diliyorum” dedi

Avukatlar Ah-u Zelha'yı izledi
banner686


 

Adana Devlet Tiyatrosu Oyuncuları Ah-u Zelha’yı, bir kez de Avukatlar önünde sahneledi.

banner625
Pervin Okur’un yazıp, Tayfun Erarslan’ın yönetmenliğini üstlendiği 2 perdelik oyun Sabancı Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Adana Barosu avukatları oyuna büyük ilgi gösterdi. 2 saat 10 dakika süren oyun sonunda avukatlar oyuncuları ayakta alkışladı.

Adana Barosu Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık, sahnede oyuncuları çiçek vererek kutladı. Av. Çıtırık, yaptığı konuşmada:

 “Adana Devlet Tiyatrosu’nun yönetmeninden, oyuncularına kadar tüm ekibi, bugün biz avukatlara, keyifli, güzel, dolu dolu bir performans ortaya koydukları için kutluyorum. Dünyanın pek çok yerinde ve tarihinde rastlayacağımız türden iktidar ve güç savaşları halen günümüzde acımasızca devam etmektedir. İç barışın, adaletin ve eşitliğin sağlanamadığı yerlerde mutluluk ve huzur da olmuyor. Savaşlar ve kavgaların sonunda üzülen, ağlayan hep kadınlar olmaktadır. Kadınlarımızın ağlamadığı kan, gözyaşı ve şiddetin olmadığı, barışın bu topraklarda da egemen olduğu güzel günler diliyorum ”
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2012, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz