banner735

Nazım Hikmet 52’inci vefat yıldönümünde anıldı

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Tüm dünyanın en büyük kumandan, en büyük siyaset adamı ve en büyük deha olarak kabul ettiği Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun bizlere kurup armağan ettiği Cumhuriyeti ve kazanımlarını asla unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.

Nazım Hikmet 52’inci vefat yıldönümünde anıldı
banner686

Büyük şair Nazım Hikmet, 52’inci vefat yıldönümünde Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde sahnelenen bir tiyatro gösterisiyle anıldı. Nazım Hikmet’in yazdığı, ‘Kuvayı Milliye / Kurtuluş Savaşı Destanı’ isimli tiyatro oyunu Seyhan Şehir Tiyatrosu sahnesinde oynandı. Tiyatro gösterisi öncesinde izleyicilere seslenen Belediye Başkanı Zeydan Karalar güncel gelişmelere dair çok önemli mesajlar verdi.

“MUSTAFA KEMAL BİNLERCE YIL YAŞAYACAK”

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, mevcut siyasi iktidarın Atatürk’ün kurduğu laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti ile ‘uğraştığına’ vurgu yaparak şöyle devam etti; “Bağımsızlık mücadelesi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde yapılmıştır. Bütün dünyanın en büyük kumandanlarından, siyasilerinden, en büyük dehalarından biri olan kabul ettiği Mustafa Kemal Atatürk’ü birileri 12-13 yıldır eleştiriyor. Ve Kurtuluş Savaşı yokmuş gibi Birinci İnönü, İkinci İnönü, Sakarya Meydan Muharebesi yokmuş gibi beyanlarda bulunuluyor. Şu anki iktidarın sözcüleri dillendiriyor bunları. Ulusal bayramları yasaklamak girişimleri var. Nazım Hikmet’in bu oyunla bizlere anlatacağı ulusal kurtuluş mücadelesi unutulsun diye uğraşıyorlar. Mustafa Kemal unutulsun, ona karşı sevgi saygı yok olsun istiyorlar. Ama şunu bilsinler ki Mustafa Kemal Atatürk binlerce yıl yaşayacak”

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2015, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz