Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in ilçede hayataöğrencilerin uğrak noktası haline geldi. Sessiz ders çalışma ortamı ve zengin kitap türleri ile çocukların adeta ikinci evi haline gelen mahalle kütüphaneleri haftanın 7 günü sabah 08.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında öğrencilere ev sahipliği yapıyor. Derslerini mahalle kütüphanelerinde yapan çocuklar, zamanlarının büyük bir bölümünü kitap okuyarak değerlendiriyor. Özellikle çocuklar ve gençler için kolay erişilebilir olması ile dikkat çeken mahalle kütüphanelerinin sayısını artırmayı hedeflediklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Selahattin Eyyubi ve Levent mahallelerimizin ardından bir kütüphane de Haydaroğlu mahallemize kazandırdık. İlkokuldan liseye kadar her yaş grubundan öğrencilerimiz kütüphanelerimizden kolaylıkla faydalanıyor. Kütüphanelerimizi dolu dolu görmek bizleri çok mutlu ediyor. İnşallah her geçen gün sayılarını daha da artıracağız” dedi.
geçirdiği mahalle kütüphaneleriMahalle Kültür Evleri Öğrencilerin 2. Evi Oldu
Yüreğir Belediyesi’nin çocuklara uygun ders çalışma ortamı sunmak ve kitap okuma alışkanlıklarını artırmak için hayata geçirdiği mahalle kütüphaneleri büyük beğeni topluyor.
Trend Haberler
![Hacıosmanoğlu'ndan İlk Gol Adanalı'ya! Bayram Akgül'ü Sildi, Ceyhun Kazancı'yı Atadı](https://adanahabermerkezicom.teimg.com/crop/250x150/adanahabermerkezi-com/uploads/2024/07/tff-yonetim-kuruluu.jpg)
Hacıosmanoğlu'ndan İlk Gol Adanalı'ya! Bayram Akgül'ü Sildi, Ceyhun Kazancı'yı Atadı
![Adana Demirspor ve Adanaspor Taraftarlarından Passolig Rüzgarı](https://adanahabermerkezicom.teimg.com/crop/250x150/adanahabermerkezi-com/uploads/2024/07/adana-spor-adana-demir-spor23-temmuz.jpg)
Adana Demirspor ve Adanaspor Taraftarlarından Passolig Rüzgarı
![Başkan Asil Bostancı İlk Kez Medya Karşısında: Fikstür Çekimine Katıldı](https://adanahabermerkezicom.teimg.com/crop/250x150/adanahabermerkezi-com/uploads/2024/07/adanaspor-baskani-asil-bostanci-24-temmuz.jpg)
Başkan Asil Bostancı İlk Kez Medya Karşısında: Fikstür Çekimine Katıldı
![Adanaspor'da Hareketlilik: İlk Transfer Yapıldı](https://adanahabermerkezicom.teimg.com/crop/250x150/adanahabermerkezi-com/uploads/2024/07/adanaspor-dogukan-emeksiz-1.jpg)
Adanaspor'da Hareketlilik: İlk Transfer Yapıldı
![Adana Demirspor İlk İki Haftayı Cumartesi Oynayacak](https://adanahabermerkezicom.teimg.com/crop/250x150/adanahabermerkezi-com/uploads/2023/09/adana-demirspor-besiktas-2023.jpg)
Adana Demirspor İlk İki Haftayı Cumartesi Oynayacak