Yurttaş Gazeteciliği

Adanahabermerkezi.com, katılımcı demokrasiye katkı sunmak ve halkın sorunlarını geniş kitlelere yaymak amacıyla yurttaş gazeteciliğini güçlendiriyor.

Yurttaş Gazeteciliği
banner686

Adana'da İnternet gazeteciliğinin "Amiral gemisi", Adanahabermerkezi.com halkın sorunlarını geniş kitlelere yaymak amacıyla, yollanacak fotoğraf ve bilgileri değerlendirerek habere dönüştürecek. Aşağıda belirtilen E-Posta ve Watsap hattına gönderilecek bilgiler Türkiye Cumhuriyeti yasaları, Basın meslek ilkeleri, evrensel ahlak kuralları, İnançlara saygı ve gerçeklik ilkesine bağlı kalınarak değerlendirilip yayına verilecektir. 

GEREKEN BİLGİLER

Olay veya durumun ne olduğu, neden olduğu, bilinişyorsa kim tarafından yapıldığı, olayın oluş şekli, nerede ve ne zaman olduğu (Mahalle ve ilçe)

Yollanacak fotoğraflar veya videoların akıllı telefonlarda yatay çekilmesi gerekmektedir 

ÖNEMLİ NOTLAR

Yollanan bilgi ve görseller Türkiye Cumhuriyeti yasaları, basın kanunu, basın ilkelerine ve genel ahlak kurallarına uymalıdır.

Gönderici, görseller ile bilgileri Adanahabermerkezi.com'a yollamasıyla, Fotoğraf, Video ve bilgilerden doğabilecek her türlü telif veya haklardan feragat etmiş sayılır. Hiçbir hak talep edemez.  Gönderici arzu ederse haber kaynağı olarak adının yazılmasını talep edebilir. Habere isim yazılması için bunu belirtmek ve ismin kendi adı olduğunu basit yöntemlerle ispatılamak gönderiye aittir. 

Adanahabermerkezi.com gönderilen haber, foto veya bilgilerin yayınlanıp yayınlanmamahskkını saklı tutar. 

HABERİN YAYINA GİRMESİ DURUMA GÖRE 12 SAAT İÇİNDE OLABİLİR

HABER İHBAR HATTI:

Watsap 0 546 4075336

E- Posta: muratberhun@adanahabermerkezi.com

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2021, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER