Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, il divan kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve belediye başkan adaylarıyla düzenlediği ilk toplantıda seçim çalışmalarını istişare etti.

“BİRLİK, BERABERLİK MESAJI VERDİ”

İl binasında Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Salonu’nda yapılan toplantıda Başkan Kanlı; birlik, beraberlik mesajı verirken, aday olarak ismi açıklanan ve açıklanmayan herkesin Ülkücü-Milliyetçi Hareket’in değerli, saygıdeğer bir mensubu olduğunu kaydetti.

“SAYIN BÜYÜĞÜMÜZ HEPİMİZE GÜVENİYOR”

Başkan Yusuf Kanlı “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin tasarrufu hepimizin tasarrufu, sözü hepimizin sözü, iradesi hepimizin iradesi, kararı hepimizin kararıdır. Sayın Büyüğümüz hepimize inanıyor, hepimize güveniyor. Benim de sizlere, hepinize inancım ve güvencim tam.” ifadesini kullandı.

MHP Adana’da Adaylarla İlk Toplantı…

“EYLEM VE SÖYLEM BİRLİĞİ ŞART”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde Cumhur İttifakı’nın hedeflenen başarıyı elde etmesi için tüm şartların değerlendirileceğini vurguladı. Belediye meclis üyeliklerinin de çok önemli olduğunu ve bunun belirlenmesinde mutlak surette liyakate dikkat edilmesi, adalet ve hakkaniyetin gözetilmesi gerektiğini anlatan Kanlı, eylem ve söylem birliğine de yine mutlak surette uyulmasının şart olduğunu bildirdi.

ADAYLARIN TAMAMI KATILDI

MHP Adana İlçe Belediye Başkan Adaylarının tamamının katıldığı ilk istişare toplantısında şu isimler yer aldı: Firdevs Cingözler (Çukurova), Ahmet Şener (Feke), Mehmet Aydın Kangur (İmamoğlu), Bekir Şimşek (Karaisalı) Necip Topuz (Karataş), Mustafa Atlı (Kozan), Ali Avan (Pozantı), Vedat Cengiz (Saimbeyli), Bilal Uludağ (Sarıçam), Aydın Kütükoğlu (Yumurtalık).

SKM’NİN TANITIMI DA YAPILDI

Toplantıda ayrıca, MHP Adana İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi’nin tanıtımı yapıldı. İl Başkanlığı Divan Kurulu Üyelerinden oluşturulan SKM’deki görev dağılımı şu şekilde yapıldı:

SKM’DE GÖREV ALAN İSİMLER…

Av. Fatih Kürşat Mert: SKM Başkanı, İbrahim Kara: SKM Genel Koordinatörü, Umut Polat: Cumhur İttifakı Koordinasyon, Av. Leyla İrem İğci: SKM Başkan Yardımcısı, Zuhal Doğru Tok: Medya Tanıtım Sorumlusu, Muhammet Çetin: Mali İşler Sorumlusu, İlhan Pehlivan: İlçe SKM Aday Koordinasyon, Merhamettin Yenigün: Lojistik Sorumlusu, Av. Burkay Dikici. Hukuk ve Eğitim Sorumlusu, İlyas Kaya: Yan Kuruluşlar Sorumlusu, Mete Palalı: Sekretarya - Bilgi İşlem Sorumlusu.