Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) diğer illerde olduğu gibi Adana’da da güçlenmeye devam ediyor. Adana’nın kozan ilçesinde 150 kişi törenle MHP saflarına katıldı.

ÜÇ HİLAL ROZETİ TAKTILAR

İlçe dışındaki bir lokantada yapılan törende 850 kişiyi temsil eden 150 kişiye üç hilal rozeti takıldı. Törende MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, MHP İl Divan Kurulu Üyeleri, MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı, MHP Feke İlçe Başkanı Fikret Çilingir, Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel iştirak ettiler. Protokol üyeleri, muhalefete mensup farklı partilerden MHP’ye katılım yapan isimlere üç hilal rozeti taktılar.

MHP Adana'da "Partiye Katılım" Coşkusu

YUSUF KANLI

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, emperyalist güçlerin ülkemizdeki işbirlikçiler ile el ele verdiğini, hepsinin birden Cumhur İttifakı karşısında konumlandığını anlattı. Kanlı "Ben bu seçime 'Hak ile batılın, hilal ile haçın mücadelesi' diyorum. O nedenle MHP'ye gelmeniz, destek vermeniz çok ama çok önemli. Ülkemizi, milletimizi parçalamak isteyenlere karşı birlikte mücadele edeceğiz.

MHP Adana'da "Partiye Katılım" Coşkusu

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bu programı düzenleyen Kozan İlçe Başkanımız Nihat Atlı beye ve ilçe yönetimimize de ayrıca teşekkür ediyorum." diye konuştu. 

MHP Adana'da "Partiye Katılım" Coşkusu

NİHAT ATLI

MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı ise, başka partilerde siyaset yapan ama kendilerini ‘Ülkücü’ olarak tanıtma ihtiyacı duyanlara tepki gösterdi. Atlı “Sosyal medyada, basında ‘Ben eski ülkücüyüm’ falan diyenler var. Allah’tan korkun, tercihiniz farklı olabilir ama ülkücü sıfatını istismar etmenizden bıktık artık. Yani sen kiliseye gideceksin ayin yapacaksın, ondan sonra hâlâ ben Müslüman’ım diyeceksin. Ülkücü Milliyetçi Hareket’te olur, Ülkü Ocakları’nda olur.” dedi.

Editör: Murat BERHUN