Adana’da MHP Teşkilatları, Ülkü Ocakları ve MHP’li belediyelerin AFAD koordinasyonunda depremzedelere yönelik barınma ihtiyaçlarının karşılanması için yoğun bir faaliyet yürüttüğü süreçte seçim çalışmaları da ihmal edilmedi. 

Seçime hazırlık faaliyetleri…

Başkan Yusuf Kanlı, merkez ilçe başkanları ve İl Başkanlık Divan Kurulu Üyeleriyle ayrı ayrı yaptığı toplantılarda seçim çalışmalarını istişare etti. Kanlı, MHP Sarıçam İlçe Teşkilatında düzenlenen ve Seyhan İlçe Başkanı Baha Murat Bener, Yüreğir İlçe Başkanı Tamer Yücel, Çukurova İlçe Başkanı Hasan Öztuğ ve Sarıçam İlçe Başkanı Mustafa Kızılelma ile yaptığı toplantının ardından İl Teşkilatında ise İl Başkanlık Divan Kurulu Üyeleriyle görüştü. Toplantılarda sandık görevlilerinin güncelleme işlemleri netleştirilirken, eğitim çalışmalarına dair planlamalar da yapıldı.

mhp yusuf kanlı

“Tarihin en önemli seçimini yapacağız”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, yaptığı açıklamad şu ifadelere yer verdi:

“Ülke ve millet olarak tarihin en önemli seçimini yapacağız. Muhtemelen 14 Mayıs 2023’te yapılacak olan seçimde, Türk Milleti ‘Var olma veya yok olma’ arasında bir tercihte bulunacaktır. Sayın Meral Akşener’in ‘Kumar masası’ olarak tarif ettiği ama kendisinin de ‘U’ dönüşüyle tekrar oturduğu PKK-HDP destekli 6’lı masadan oluşan ittifak, sadece Cumhur İttifakı’nın değil aynı zamanda Türkiye’nin bütün milli menfaatlerinin de karşısında yer aldığını bir çok kez ilan etmiştir.” 

“Muhalefetin emperyalizme hizmet ettiği çok açık”

“14 Mayıs’ta var olma veya yok olma tercihi yapılacak!”

Başkan Yusuf Kanlı, devamla şunları söyledi:

“PKK-HDP destekli 6’lı masa ittifakına ABD, Türk kökenli Macaristan gibi istisnalar dışında tüm Avrupa Birliği ülkeleri, ayrıca FETÖ, PKK dâhil tüm terör örgütleri de açıktan destek veriyor. Bunun anlamı bellidir. Türkiye’nin güçlü desteğiyle 30 yıl sonra işgalden kurtarılan Karabağ politikasına, Doğu Akdeniz’de bayrak açmamıza, yakında evlere verilecek olan doğalgazın çıkarıldığı Karadeniz politikasına, terör yüzünden Suriye ve Irak’ta verdiğimiz mücadeleye, kardeş ülke Libya’nın Türkiye’nin safında durmasına  ve birlikte yürünmesine, dahası Afrika’daki açılımlarımıza karşı olan bölücü muhalefetin emperyalizme hizmet ettiği çok açıktır. İşte onun içindir ki 14 Mayıs seçimi, var olma veya yok olma tercihinin yapılacağı kader seçimidir.”