Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Adana’da her yaz döneminde yaşanan sinek ve haşerat sorununu gündeme getirdi, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı ve yönetimini göreve davet etti.

GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN SORUN: SİNEK

Başkan Yusuf Kanlı, yaptığı açıklamada “Adana’mız maalesef çok ciddi ve acil çözüm bekleyen sorunlarla boğuşuyor. Bunlardan biri de her yıl yaşanan sinek ve haşerattan kaynaklanan problemler. Gerek il merkezimizde gerekse ilçelerimizde, köylerimizde sivrisinek, karasinek, narenciye bahçelerini de tehdit eden beyazsinek ve ayrıca haşeratlar, vatandaşlarımıza hayatı zehir ediyor.” dedi.

SORULAR, SORULAR, SORULAR…

Sineklere ve haşeratlara karşı mücadelenin zamanında başlatılmadığını ve etkin bir mücadelenin yapılmadığını öne süren Kanlı, “Bu vesileyle vatandaşlarımız adına soruyorum. Bu alanda etkin bir mücadele yapılıyor ise Adana neden bu sıkıntıyı yaşıyor? Mücadele araçları her mahalle ve köyde düzenli çalışma yapmakta mıdır? Sinek ve haşerata karşı mücadelede ilaç yerine su mu kullanılıyor, araçtan yükselen ve havaya dağıtılan duman sadece görsel amaçlı mıdır?”

CHP Seyhan Yönetimi Saha Çalışmasına Ağırlık Veriyor CHP Seyhan Yönetimi Saha Çalışmasına Ağırlık Veriyor

KARALAR GÜLÜYOR, SİNEKLER HALAY ÇEKİYOR

Yusuf Kanlı, açıklamasına, sorunu ironi olarak anlatan çarpıcı bir video da ekledi. Videoda, yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP’li Zeydan Karalar’ın güldüğü, sineklerin ise sevinçten bayram ettiği ve halay çektiği görülüyor. MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Anlaşılan o ki Zeydan Karalar’ın yeniden seçilmesine Adana’da en çok sinekler seviniyor ve bayram ediyor. Kara mizah ile de anlatmaya çalıştığımız işin özeti bu; yazık!” ifadesini kullandı.