Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, 28 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanı İkinci Tur Seçimiyle ilgili yaptığı açıklamada, seçimin ve sonucunun hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Başkan Yusuf Kanlı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Milli irade tecelli etti

“Türk Milleti demokratik tercihini sandığa yansıtmış, milli irade bir kez daha tecelli etmiştir. Güvenlik ve huzur içinde yapılan seçimlere tarihi yüksek katılım oranı ise milletimizin geleceğine yön verme azim ve kararlılığının göstergesi olmuştur.”

İleriye bakma zamanı

“Vakit, Türk ve Türkiye Yüzyılına adım atma, bu yolda sabırla, azimle yürüme vaktidir. Vakit, ihanet ve husumete karşı durma, devletimize, milletimize, kazanımlarımıza daha çok sahip çıkma vaktidir. Vakit, seçim şartlarını geride bırakıp, hatalardan ders çıkarıp yapıcı olma, ileriye bakma, kardeşçe sarılma, omuz omuza verme vaktidir.”

 “Ayaklarına taş değmesin”

“Bu vesileyle, 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’ye hemşehrilerimiz adına tebriklerimizi arz ediyor, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Genel Başkanımızın Türk ve Türkiye Yüzyılı yolunda ayaklarına taş değmesin niyazında bulunuyorum. Seçimin ülkemize, milletimize, şehrimize hayırlı, uğurlu olmasını dilerken, bu süreçte gece-gündüz çalışan tüm teşkilatlarımıza, Cumhur İttifakı’mızın yöneticilerine ve mensuplarına, isimsiz kahramanlarımıza ve Cumhur İttifakı’na güvenen tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimi, partili-partisiz tüm hemşehrilerime saygılarımı sunuyorum.”