Erginkara, yaptığı açıklamada şöyle konuştu:


“Adana çok büyük değeri kaybetti. Daha doğru bir şekilde ifade etmek gerekirse Adana'ya sığdıramadılar.
Doç. Dr. Ergül Halisçelik'in Adana'mız için yaptıkları tüm kamuoyu tarafından takdir görmüştür. Adana'da ‘mali disiplin’ teorisini ortaya koymuş, büyük bir başarı sağlamış, vücut bulan mali disiplin sayesinde, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin gelirleri, giderlerinin üstünde olmuştur. Bunun yanında Adana'mıza kazandırdığı projeler kamuoyu tarafından takdir edilmiştir. Genel Başkan Özgür Özel’in dediği gibi büyük bir borçla haciz batağında başlanılan büyükşehir yolculuğunda, 5 yıl sonra Adana Büyükşehir’i mali yönden güçlendirerek, borçları yönetilebilir hale getirip önemli miktarda azalttığı gerçeği de hepimizin gözünün önündedir.
Böyle bir değer, bazı kişilerin siyasi ikballeri uğruna kaybedilmiştir.
Ergül Beyin, Adana için vazgeçtiği makamlar ortadadır. Adana sevdalısı böyle bir değer, bu şehirden içi buruk gidecektir. Bu noktada şunun altını da çizmekte fayda var. Ergül Halisçelik iyi bir bürokrat olduğu kadar artık siyasi bir isimdir. Bugün gittiği için sevinen kişiler 5 yılın göz açıp kapayıncaya kadar geçeceğini unutmamalıdırlar.”

AKDEV’den Güzel Haber!  Seyhan Gölü Kenarına Çocuklar İçin Lüks Tesis AKDEV’den Güzel Haber!  Seyhan Gölü Kenarına Çocuklar İçin Lüks Tesis
Editör: Murat BERHUN