Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin Adana ve Kahramanmaraş şubeleri iş birliği yapma kararı aldı. MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çalışkan, Suat Yahşi, M. Akif Akyıldız, Serdar Kutlu, Zekeriya Balbay, Cumali Kocabey, Sahin iplikçi, Bayram Gökhan Çanakcı, Metehan Ivak, Cumali Orçun Sarıgül

ve Tarık Harmancı’dan oluşan MÜSİAD Adana heyeti MÜSİAD Kahramanmaraş şubesini ziyaret etti.

EKONOMİSİ GÜÇLÜ İKİ ŞEHİR

MÜSİAD Kahramanmaraş Başkanı Serdar Salih Çiçekçi ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda her iki şehrin ekonomisindeki son gelişmeler değerlendirildi. MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak, bölgesel iş birliğine önem verdiklerini belirterek, “Adana ve Kahramanmaraş birbirleriyle etkileşimi olan ekonomisi güçlü iki şehir. İki şehir iş insanlarının kendi aralarındaki ticareti artırmalarının yanında ortak yatırımlar gerçekleştirebileceğimiz fırsatlar var. Başta enerji sektörü olmak üzere bazı sektörlerde yapılabilecek büyük yatırımlarda iki şehrin iş insanlarını ortak projelerde buluşturmak finansman ve faiz sıkıntısını ortadan kaldırır ve kazançlı kapılar açar. Gerek Adana olarak bizim gerekse Kahramanmaraş’ın yatırım kararlarında iş birliği yapmak için buradayız. İki şehir başta tekstil ve gıda olmak üzere birçok sektörde zaten önemli ölçüde ticaret yapıyor. Bu avantajı büyük yatırımlarda ortaklık olarak değerlendirebiliriz. Bölgemizin yeni yatırımlarla birlikte istihdama, ihracatı artırmaya ihtiyacı var. Bugün olumlu bir adım attığımızı düşünüyorum. MÜSİAD Adana olarak bölgesel iş birliği faaliyetlerimizi yakın gelecekte İskenderun ve diğer şehirlerimizle geliştireceğiz” dedi.

ORTAK YATIRIM İMKANLARI DEĞERLENDİRİLDİ

MÜSİAD Kahramanmaraş Başkanı Serdar Salih Çiçekçi de Adana heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Şehrimizde gerçekleştirmeyi planladığımız dev yatırımları ortaklıklarımızla finanse edeceğimiz bir model üzerinde çalışıyoruz. Burada Adanalı iş insanlarının gücünü de görmek istediğimiz gibi aynı şekilde Adana’da kurulacak yatırımlarda bizler ortaklar arasında yer alabiliriz. Küresel ekonomide rekabetçi olabilmemiz için iş ve güç birliği yapmak zorundayız” diye konuştu.