5ocakgazetesinin haberine göre Resmi olarak 250 bin Mültecinin bulunduğu Adana’da bu mültecilerden bazılarının Göç İdaresince verilen Geçici Koruma Kimliğini kaybettiğini öne sürerek yenisini çıkartmaya çalışması akıllarda soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

RESMİ OLARAK ALINAN BELGELER, KAÇAK GELENLERE Mİ VERİLİYOR?

“Yenilikçi Fermente Ürünler Çalıştayı” Düzenlendi “Yenilikçi Fermente Ürünler Çalıştayı” Düzenlendi

Son zamanlarda dikkat çekici olarak Adana Yerel Gazetelerinde artış gösteren Geçici Koruma Kimliği kayıp ilanı sayısı “Acaba Resmi yolla gelen Mülteciler kimliklerini kaçak yollarla gelenlere mi veriyor?” sorusunun sorulmasına neden oluyor.

Neler Oluyor? Mültecilerden Rekor Zayi Başvurusu!

Sadece bir günde farklı gazetelerde 50’den fazla zayi ilanı verilmiş olması dikkat çekerken, kente gelen mültecilerin Göç İdaresinden aldıkları resmi Geçici Koruma Kimliğini, kaçak yollarla gelen yakınlarına vererek Adana’da kalabilmelerini sağladığı tahmin ediliyor.  Geçici koruma Kimlik bilgilerini yakınlarına veren Mülteciler daha sonra zayi başvurusu yaparak yeni geçici kimlik bilgilerini Göç idaresinden aldıkları öne sürülüyor.

YAKINLARININ RESMİ BELGESİNİ ALANLAR BAŞKA KENTLERE Mİ GİDİYOR?

Konu hakkında başta Göç İdaresi olmak üzere Adana Emniyet Müdürlüğü de hassas şekilde inceleme yapıyor. Ancak resmi geçici koruma belgesini alan Mültecilerin belgeyi aldıktan sonra kaçak yollarla başka kentlere gidip gitmediği de bilinmiyor?  Son zamanlarda artış gösteren Mültecilerin Geçici Koruma Kimlik belgesi kayıp ilanlarının hangi nedenle arttığı net olarak bilinmese de konuyla ilgili vatandaşın tedirginliği sürüyor. Konuyla ilgili gerekçenin en kısa sürede ortaya çıkması ya da çıkarılması bekleniyor.

Neler Oluyor? Mültecilerden Rekor Zayi Başvurusu!

İsimler gazetede yayınlanan zayilerdendir. 

Neler Oluyor? Mültecilerden Rekor Zayi Başvurusu!