Çukurova GİAD’ın her seçim döneminde geleneksel olarak gerçekleştirdiği, adaylarla üyelerini buluşturduğu toplantılar serisi 2023 genel seçimleri öncesinde de hayata geçirildi. “Adayları Dinliyoruz” kahvaltı sohbet toplantılarının ilki Cumhuriyet Halk Partisi ve Deva Partisi adaylarının katılımıyla yapıldı.

Milletvekili adayları Müzeyyen Şevkin, Orhan Sümer, Sadullah Kısacık, Ayhan Barut, Osman Berke Duvan, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi’nin katıldığı toplantı Çukurova GİAD Çok Amaçlı Hizmet Binası Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıda konuşan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, 30 yıllık geçmişe sahip derneğin Adana için her cephede savaşan, projeler üreten bir dernek olduğunu söyledi.

Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya “İyi bir iktidar ve iyi bir muhalefet olmanın yolu insanları dinlemekten geçer. Adana’yı her zaman dinleyin” dedi. 

Çukurova GİAD Akademi’de Türkiye’den çok önemli isimler, ekonomistler, önemli işadamları ve CEO’ların bilgi, birikim ve tecrübeleriyle gençleri geleceğe hazırladıklarını kaydeden Sakarya, Yumurtalık Enerji İhtisas Bölgesi için Jurong Adası örneğini ilk kez Çukurova GİAD’ın verdiğini, gözlerin Adana’ya çevrilmesini sağladıklarını dile getirdi. Seçim sürecinde tüm adaylara başarılar dileyen Sakarya, şöyle konuştu: 

“Son dönemlerin en çekişmeli seçim dönemi yaşanıyor. Dileğimiz ülkemiz için en hayırlısı, en doğrusunun olması. Hepimiz iş dünyası içerisindeyiz. Ülkeyi yönetmede her türlü sıkıntının altından kalkabilecek olmak esastır. Sıkıntı var diye hiç kimse bugün de yarın da havlu atmamalı. Benim vekillerimizden en çok arzu ettiğim şey. Seçimden sonra ailesiyle Ankara’ya yerleşip, Adana’yla bağları koparmamalarıdır. Ben milletvekilimin Adana’da, yanımda olmasını, derdimle dertlenmesini, sevincimle sevinmesini isterim. Lütfen Adana’da olun, içimizde olun. Her noktada bizi dinleyin. Vatandaşlarımızın sıkıntıları olabilir. Sizi dert kapısı görebilirler. Sizi gerekli gereksiz pek çok şeyle uğraştırabilirler. Ne olursa olsun insanları dinleyin. İyi bir iktidar ve iyi bir muhalefet olmanın yolu insanları dinlemekten geçer. Sahada, Adana’da bizlerle iç içe olan milletvekilinin adı hiçbir zaman silinmez. Hangi partiden olursa olsun vekillerimiz burada olsunlar, bizi dinlesinler. Biz onlara rahatsızlık verelim. Çünkü bizim verdiğimiz rahatsızlık her zaman için Adana içindir, kentimizi, memleketimizi geliştirmek içindir. Adana’yı her zaman dinleyin.”

Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya “İyi bir iktidar ve iyi bir muhalefet olmanın yolu insanları dinlemekten geçer. Adana’yı her zaman dinleyin” dedi. 

KARALAR’DAN MALİ DİSİPLİN VURGUSU 

Milletvekili adayları da seçim sürecindeki çalışmaları ve halkın beklentilerini dile getirdiler, Millet İttifakı’nın program ve projelerini anlattılar, dernek üyelerinin sorularını cevaplandırdılar. Sandık güvenliği, belediye hizmetleri, deprem ve oy tahmini sorularıyla karşılaşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da, akılcı ve ödenebilir yatırımlar yapmanın gerekliliğine dikkat çekerek, “Ülkemizin kaynaklarını maalesef iyi kullanmıyoruz. Benim bir avuç param var. Türkiye’nin ihtiyacı nedir? En önemlisi nedir, nereye harcamalıyım? Bir önceliklendirme ne yazık ki yok. Kötü yönetim yönettiği yeri iflasa götürür. Mali disiplin içerisinde yönetim lazım. Belediyemizde bunu sağladık. Adana’ya sahip çıkacağız. Ülkemize de sahip çıkacağız” dedi. Adana ve ülke ekonomisini ayağa kaldırmak için iş dünyasıyla uyum içinde çalıştıklarını bildiren Karalar, sandık güvenliği konusunda tüm önlemlerin alındığını vurguladı, “Arkadaşlarımız bu dönem hiç olmadığı kadar hassas davranıyor. Adana’da kuş uçması mümkün değil” diye konuştu. 
 

Editör: Murat BERHUN