DAİMFED (Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhit Birlikleri Federasyonu), SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) Adana İl Müdürü Bilal Canbolat, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Baran, Adana SGK Koordinasyon Servis şefi Ahmet Soner Kara ve DAİMFED Yönetim kurulu, üyelerinin katılımıyla Federasyon Binasında gerçekleşen toplantıda gündeme dair istişareler yapılarak önemli bilgilendirmeler yapıldı.

Onların Gündemini Derinden Oyalıyormuş! Suriyeli İşçilerin SGK Sorunu Çözülüyor!

SURİYELİ İŞÇİLERİN SGK DURUMU NETLEŞİYOR

DAİMFED Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu SGK Kurumunun üst düzey katılımcılarının katılımıyla yaptığımız toplantının verimli olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ettiği açıklamasında; “Bizler İnşaat Sektörünün temsilcisi olarak iş ortağımız sayılan SGK Kurumu ile adeta iç içe çalışmaktayız. Bu doğrultuda işçi primleri, sağlık primleri ve en önemlisi iş kazalarında gündemdeki değişiklikleri öğrenme fırsatımız oldu. Bu anlamda SGK İl Müdürümüz Bilal Canbolat’a teşekkür ediyorum. Müdürümüz kurumda bilgi birikim ve tecrübesiyle Adana için bizler için önemli bir değerdir. Ayrıca bu ziyarette gündemi derinden oyalayan Suriyeli işçi konusunda; bu kardeşlerimiz için çalışma izinlerinin olması, en az altı ay sürede Ülkemizde ikamet etmesi, artı olarak ta işyeri olarak mutlak surette sözleşme yapmamız gerektiğini öğrenmiş olduk. Bu konunun aydınlanması önemli idi. Netice olarak SGK Müdürümüz ve tüm idari personeline başarılar diliyorum.” Dedi.

AFET BÖLGELERİNDE SGK PRİMİ YAPILANDIRMASI DEVAM EDİYOR

Adana SGK İl Müdürü Bilal Canbolat ziyaretle ilgili olarak açıklamasında; “DAİMFED olarak Sektörün tüm bileşenlerinin aynı çatı altında üstelik Adana Merkezli olması kıvanç verici bir gelişmedir. Gerçekleştirdiğimiz bu toplantıda iş ortağımız sayılacak olan sektör temsilcileriyle bir araya gelerek sorunlar ve çözümü noktasında önemli istişarelerde bulunduk. DAİMFED artık Adana’nın önemli bir marka değeri olarak çalışmalarını özellikle Mahalle mahalle Kentsel dönüşüm projesini gurur duyarak yakından takip ediyoruz. Nitelikli ve güçlü binaların yapımı konusunda gayretlerini gördüğümüz Genel Başkan Mustafa Karslıoğlu nezdinde tüm kurul üyelerini tebrik ediyorum. Ayrıca pek bilinmeyen ama bilinmesi gereken geçirdiğimiz yılın afeti deprem felaketini yakından hisseden Adana da SGK prim borçlarının yapılandırması bu ayın sonuna kadar yapılacak. 24 ay faizsiz olarak taksitlendirilebilecektir. İlk taksit ise Eylül ayına kadar yapılabilecektir. “ ifadelerinde bulundu.


 

Editör: Murat BERHUN