Mersin'de 50 İtfaiye Personeli Görevine Başladı Mersin'de 50 İtfaiye Personeli Görevine Başladı

Yaklaşık bir yıl önce faaliyete geçirilen aşevi, ramazanda da vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. 
Sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirilen aşevinde, hijyenik ortamda dev kazanlarda pişirilen yemekler, iftar çadırlarında, mahalle iftar programlarında, evde tek yaşayıp bakıma muhtaç yaşlı, engelli vatandaşlara ve cenaze evlerinde vatandaşlara ikram ediliyor. 
Ramazan ayı dolayısıyla iftar saati öncesi, 5 adet dağıtım aracı ile toplam 7 bin kişilik yemek, mahallelerde bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlara günlük ulaştırılıyor. Devlet Bahçeli Meydanında bulunan iftar çadırında haftanın 7 günü 1000 kişilik günlük sıcak yemek hizmetinin yanı sıra, mahalle iftarları olduğunda da talep oranında iftar yemeği hizmeti veriliyor. 
Cenazelere ise bir öğün ücretsiz yemek hizmeti ve evde tek yaşayıp bakıma muhtaç yaşlı, engelli vatandaşlara 2 öğün yemek hizmeti sunuluyor. Aşevi çalışanları, ramazan ayı içerisinde çalışan ve üreten belediyecilik esasıyla günlük ortalama üç çeşit olmak üzere hazırlanan 10 bin kişilik yemek hizmetiyle faaliyetine devam ediyor. Bunun yanı sıra yine aşevinin ekmek ihtiyacı da yine Osmaniye Belediyesi tarafından Karaçay Hizmet Tesisleri içerisine kurulan ekmek fırınından karşılanıyor.

Osmaniye'de Her Gün 10 Bin Kişiye İftar Yemeği
Belediye Başkanı İbrahim Çenet, aşevinde incelemelerde bulunarak, yapılan çalışmalar hakkında görevlilerden bilgi aldı. Başkan Çenet, Ahmet Yesevi Mahallesi’nde ki Osmaniye Belediyesi tarafından projelendirilen aşevi inşaatında çalışmaların da aralıksız devam ettiğini, içerisinde yemek salonu, toplantı salonu, fuaye alanı, mutfak ve fırının da bulunacağı aşevinin kısa sürede tamamlanmasıyla hizmete alınmasının hedeflendiğini sözlerine ekledi.