Zafer Mahallesi Hürriyet Sokak’ta yapılan sıcak asfalt çalışmasından sonra, doğalgaz kazıları sebebiyle bozulan yollara geçici olarak beton yaması yapılmıştı. Ancak, bu yama çalışmaları hem estetik olarak hoş görünmüyor hem de vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyordu.

Pozantı Belediyesinden Büyük Yol Yenileme Hamlesi

BAŞKAN AVAN TALİMAT VERDİ, ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Başkan Ali Avan, vatandaşların bu tepkilerini dikkate alarak yol yenileme çalışmaları için düğmeye bastı. Pozantı Belediyesi Fen İşleri ekipleri, Ahmet Eroğlu Sokak’taki parke taşlarını sökme işlemlerini gerçekleştirdi.

Pozantı Belediyesinden Büyük Yol Yenileme Hamlesi

ÇALIŞMALAR HIZLI BİR ŞEKİLDE SÜRECEK

Pozantı Belediyesi ekipleri, vatandaşlara rahatsızlık vermemek adına bir yandan sokakların parke taşlarını sökerken, diğer yandan da yeni parke taşlarını döşemeye devam edecek.

Pozantı Belediye Başkanı Ali Avan, Çalışmaları Yakından Takip Ediyor

HEM SICAK ASFALT HEM DE PARKE TAŞI

Pozantı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan ön incelemeler sonucunda, bazı sokaklar sıcak asfalt ile kaplanacakken, bazı sokakların ise parke taşları değiştirilerek halkın kullanımına sunulacak.

Pozantı Belediyesi, sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, doğalgaz çalışmaları sırasında zarar gören ve araç trafiğine sorun teşkil eden yolların yenilenmesine başlandığını duyurdu. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

Pozantı'da Asfalt Çalışması: Estetik ve Güvenlik Artıyor Pozantı'da Asfalt Çalışması: Estetik ve Güvenlik Artıyor

“Doğalgaz çalışması sebebiyle beton yama yapılan ve yapılan çalışmaya rağmen araç trafiğinde sorun teşkil eden yolların yenilenmesine, kısıtlı imkânlarımıza rağmen başladık. Ekiplerimiz Ahmet Eroğlu Sokak’ta ilk kazmayı vurarak çalışmayı başlattı. Program dahilinde çalışmalarımız Pozantı genelindeki 21 mahallemize yayılacak ve Pozantı halkı hak ettiği hizmete kavuşacak.”

Editör: Murat BERHUN