Güneş, Deniz ve Tarihin Buluşma Noktası Kıbrıs Tatili Güneş, Deniz ve Tarihin Buluşma Noktası Kıbrıs Tatili

Adana’da uzman klinik Psikolog olarak görev yapan Meryem Tekinturhan, seramik üzerinde denediği portreleri sanatseverlerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Psikolog-Meryem-Tekinturhan-4

Yakında açacağı “Terapi odasından sergi salonuna taşınan temalar" adlı sergisinde Psikolog Meryem Tekinturhan, çalışmalarını bilinçaltının bilinç düzeyindeki yansımalarına çamurla şekil vererek dışavurmak olarak nitelendirdi.

Psikolog-Meryem-Tekinturhan-2

Tekinturhan, uzun zamandır devam ettiği psikoterapi, klinik gözlemler değerlendirmelerle zihninde oluşan insana dair içsel süreçleri, kaygıları, takıntıları ifade etme arayışında olduğunu belirterek, “Seramik üzerinde denediğim portreleri Adanalı ve Mersinli sanatseverlerin beğenisine sunacağım” dedi.

İnsan odaklı çalışmalarını dışavurma kaygısıyla, kişilerin kendisinde bıraktığı izleri, ifadeleri seramik heykeller vasıtasıyla farklı bir boyuta taşıyan sanatçı Psikolog Meryem Tekinturhan, ”Kişilerin bende bıraktığı izleri heykeller vasıtasıyla yorumluyorum. Çalışmalarımda, gözlemlediğim kişilerin farklılığı, aynı zamanda ise farklılıkların birbiriyle uyumunun yansımalarını göreceksiniz. Eserlerimde sanatseverleri kaygı, endişe ve değersizlik sorunları ile baş etmeye çalışan heykeller karşılayacak. Terapi odasından sergi salonuna taşınan temalar" olarak adlandırdığım bu yolculuğu kısa sürede geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyorum” diye konuştu.