Açıklamada Şube Başkanı Bekir Nenlioğlu, Doktor Komisyonu Başkanı Ahmet Bora Gül, Komisyon Başkanı Yardımcısı Doktor İsmail Çökük, Komisyon Üyeleri Doçent Doktor Talih Özdaş ve Soner Eroğlu, ayrıca Seyhan İlçe Başkanı Metin Şahin, yönetim kurulu üyemiz Abidin Aktaş, Gençlik Kolları Başkanımız Anıl Kazım Polat ve sendikamızın değerli ismi Yıldırım Özdemir de hazır bulundular.

Sağlık Sen'den "14 Mart Tıp Bayramı" Açıklaması

Doktor komisyonu Başkanı Op.Dr.Ahmet Bora Gül yaptığı açıklamada;
“Bugün, sağlık çalışanlarının onur günü olan Tıp Bayramı'nı kutlamak için bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Bu özel gün vesilesiyle, SağlıkSEN Adana Şubesi Doktor Komisyonu olarak, sağlık sektöründeki değerli katkılarınızı ve özverili çalışmalarınızı takdir etmek istiyoruz.

Tıp Bayramı, sağlık alanında görev yapan tüm meslektaşlarımızın fedakarlıklarını ve sorumluluklarını hatırlatmak için önemli bir fırsattır. Bu vesileyle, sağlık hizmetlerindeki gelişmeleri ve iyileştirmeleri desteklemek için birlikte çalışmaya devam etme çağrısında bulunuyoruz.

Sağlık hizmetlerinde çalışan hekimlerimiz, hemşirelerimiz, teknisyenlerimiz ve diğer sağlık personeli, toplum sağlığını korumak ve iyileştirmek adına kahramanca görevlerini yerine getirmektedirler. Onların özverili çalışmaları, bizlere sağlıklı ve güvenli bir yaşam sağlamak için büyük önem taşımaktadır.

Bu vesileyle, tüm Hekimlerimize teşekkür ediyor, 14 Mart Tıp Bayramı'nı en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Hekimlerimiz  Dün Olduğu Gibi Bugün de Yarın da İnsanımızın Umududur

Her türlü zorlu şartta canla başla çalışan isimsiz kahramanlarımız, toplumun sağlığı için;
- Uykusundan vazgeçti.
- Çocuğundan vazgeçti.
- Ailesinden vazgeçti.
- Canından vazgeçti.
Ama amacı insanı yaşatmak olan kutsal mesleğinden asla vazgeçmedi. Şiddet görürken vazgeçmedi. Selde vazgeçmedi. Yangında vazgeçmedi. Pandemide vazgeçmedi. Depremde vazgeçmedi. Hekimlerimiz , vazifelerini büyük bir sorumluluk ve çok yüce bir kutsiyetle yerine getirmektedir.
Sağlık ordumuz, ülkemizin ve milletimizin en karanlık günlerinde; fedakarlıklarıyla, özverileriyle ve vicdanlarıyla her zaman insanımıza umut oldu.
Bu umudu, en son yaşanan depremlerde yine gördük. Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle yaşanan büyük yıkımda, tüm sağlık çalışanlarımız büyük bir sorumlulukla ve insanüstü bir çabayla yaraları sarmaya çalıştı. Enkazın başında, sahra hastanelerinde, köy köy, mahalle mahalle insanımıza şifa dağıttı. Tüm Türkiye’ye büyük acı yaşatan depremlerde, sağlık camiası olarak büyük kayıp yaşadık. Yüzyılın felaketinde hayatını kaybeden 448 sağlık çalışanımıza ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Ülkemizin başı sağ olsun.
Fedakarlıkları, alın terleri, mücadeleleri, canlarını ortaya koyarak çalışmaları, sağlık çalışanlarının nasıl bir hizmet verdiklerinin açık bir göstergesidir. Bu nedenle diyoruz ki sağlık çalışanlarımız dün olduğu gibi bugün de yarın da insanımızın umududur. Her türlü zorlu şartta, mesleğini büyük bir özveriyle yerine getiren sağlık çalışanlarının bu 14 Mart’ta tek sevinci, sağlıkla uğurladıklarının YÜZÜNDEKİ GÜLÜMSEMEDİR!

Bunun ile birlikte Hekimlerimizin sorunlarını olduğunu biliyoruz, bunun için Genel Merkezde ve şubemizde doktor komisyonu kurularak sorunların tespiti ve çözüm önerileri ile çalışmalar yapmaktadır.
Hekimlerin sorununu yine Sağlık-sen çözecektir.
Tüm hekimlerimizi Sağlık-sen çatısı altında toplanmaya çağırıyorum dedi.”