Balcalı'da "Dişe Diş" araştırma günleri

Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen dişe diş araştırma günlerinin 5. si Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Hipokrat Konferans Salonu’n da yapıldı.

Balcalı'da "Dişe Diş" araştırma günleri
banner686

Geniş bir katılımın olduğu etkinliğe başta Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Toroğlu olmak üzere diğer akademisyenler uzmanlar ve öğrenciler ilgi gösterdi. Etkinlik öncesi katılımcılar dişe diş araştırma günleri hatırası anısına hazırlanan stantta fotoğraflar çektirdi.

Toplantının açılışında düzenleme kurulu adına konuşan Doç Dr. Funda Gülay Kadıoğlu, dişe diş araştırma günlerinin tarihçesi hakkında bilgilendirme yaptı. Kadıoğlu, Geleneksel hale gelen ve bu yıl 5. Organize edilen dişe diş araştırma günlerinin öğrenciler tarafından ve öğrenciler için hazırlanan özel bir gün olduğunu, organizasyonda yoğun çaba ve emek harcandığını dile getirdi.

banner625

Kadıoğlu, Akademik dünyanın bir parçası olan diş hekimliği öğrencilerinin, eğitimleri sırasında bilimsel araştırmalarında yer almalarına ve bilimsel bakış açısı edinmelerine olanak sağlanmasının son derece önemli olduğuna vurgu yaparak, bu öğrenim hedefini yaşama geçirmeyi misyon edinen ve 5 yıldır dişe diş araştırma günlerini büyük bir özenle gerçekleştiren tüm kesimlere teşekkür etti.

Kadıoğlu’nun konuşmasının ardından ilk olarak “sosyal medya hastaların gömülü diş operasyonu hakkındaki korkularını nasıl etkiler” konulu sunumlarını Hilal Gülcan Seyfioğlu ve Ezgi Demirel slayt gösterileriyle destekleyerek gerçekleştirdi.  Daha sonra diğer isimlerde sırayla sunumlarını gerçekleştirdi.

Yapılan sunumların ardından dereceye girenlere ödülleri verildi ve sertifika töreni düzenlendi. Etkinlik müzik dinletisiyle sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner715

cyberturk.biz