banner834

Çukurova’da atık ilaçlar toplanıyor

Çukurova Belediyesi Adana Eczacı Odası ile iş birliği yaparak kullanım süresi geçmiş ilaçların toplanması için çalışma başlattı.

Çukurova’da atık ilaçlar toplanıyor

ATIK İLAÇLAR TOPLANIYOR

Eczanelerdeki süresi geçmiş ilaçlar Çukurova Belediyesi tarafından eczanelere dağıtılan kutularda toplanarak, güvenil bir şekilde bertaraf edilecek. Çukurova Belediyesi Adana Eczacı Odası ile işbirliği yaparak kullanım süresi geçmiş ilaçların toplanması için çalışma başlattı. Bu kapsamda belediye tarafından temin edilen ilaç toplama kutularının isteyen eczanelere dağıtımına başlandı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de Türkmenbaşı Bulvarı’ndaki Gazi Eczanesine giderek çalışmayı başlattı. Başkan Soner Çetin’in Gazi Eczanesini ziyaretine Adana Eczacı Odası Başkanı Mürsel Yalbuzbağ da katıldı.

Başkan Soner Çetin, kullanım süresi geçmiş ilaçların toplum sağlığı açısından tehdit oluşturabileceğini belirterek, “Bunun için isteyen eczanelere ilaç toplama kutuları dağıtıyoruz. Belirli aralıklarla Çevre Kontrol ve Koruma Müdürlüğü çalışanlarımız bu kutulardaki ilaçları toplayarak güvenli bir şekilde bertaraf edilmese sağlayacaklar. Bu çalışmamızla bizlerle işbirliği yapan Adana Eczacı Odası Başkanı Mürsel Yalbuzbağ ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

Adana Eczacı Odası Başkanı Mürsel Yalbuzbağ da halk sağlığını yakından ilgilendiren böylesi bir konuda duyarlı davrandığı için Başkan Soner Çetin ve belediye personeline teşekkür etti. Süresi geçmiş ilaçların bertaraf edilmesinin özel bir çalışma gerektirdiğini belirten Mürsel Yalbuzbağ, Çukurova Belediyesi’nin böyle bir görevi üstlenmesinin önemine dikkat çekti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eczacı
Eczacı - 2 hafta Önce

Güzel uygulama, ancak yaygınlaşmalı. sadece eczanelere gelen değil mahalle aralarında da atık toplama olmalı. vatandaş evindeki ilacı kolayca ulaştırmalı

SIRADAKİ HABER