banner735

Şimdi de "Taklit Eczane" türedi

Süpermarket gibi işletmelerde "Taklit Eczane" ortamı oluşturularak içinde etken madde bulunduran ürün satılması dikkat çekti.

Şimdi de "Taklit Eczane" türedi
banner686

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut bu konuyu meclis gündemine taşıyarak , süpermarkette taklit eczane ortamı oluşturularak içinde etken madde barındıran ürünlerin satılmasına tepki gösterdi.


CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada pandeminin ilk gününden bu yana halk sağlığını korumak adına sağlık emekçilerinin ön cephede mücadele etmeye devam ettiğini, bu arada da virüs fırsatçılarının boş durmadığını kaydetti. 

banner625
MARKETTE TAKLİT ECZANE OLUŞTURDULAR

Televizyonlarda ilacın etken maddesini içeren ürünlerin masumane bir şekilde reklamlarının yapılmasının ardından, şimdi de bir süpermarket zincirinde taklit eczane ortamı oluşturulduğunu kaydeden Bulut, “Sadece eczanede satılması gereken ürünler, tıp ve eczacıların simgelemesi havan, stetoskop, ilaç kapsülleri kullanılarak süpermarket zincirlerinde satılmaya başlandı. Tıp ve eczacılık kavramlarının haksız olarak kullanıldığı süpermarkette takviye gıda, bağışıklık sistemlerini güçlendirici ilaçlar, vitaminler herhangi bir sağlık danışmanı olmadan vatandaşların alması için sergileniyor” dedi. 

İLACIN TEK ADRESİ ECZANEDİR

İçinde etken madde barındıran sağlığa ilişkin ürünlerin gıda takviyesi altında süper marketlerde satılmasının halk sağlığı açısından ciddi bir tehdit olduğunu kaydeden Bulut,  ilaca ve sağlığa dair tüm ürünlerin tek doğru adresinin sadece ve sadece eczaneler olduğunu, bu tür girişimlerin ilacın eczane dışında satılmasının önünü açacağını ifade etti. CHP’li Bulut Sağlık Bakanlığı’nın, bu tür girişimlere yönelik bir an önce önlem alması gerektiğini bildirdi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz