Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) hükümete  yaptığı çıkışta, “Haberiniz var mı? Türkiye’de Adana var” dedi.

İlkeleri ve ışığıyla yolumuzu aydınlatan, ilelebet aydınlatacak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi ve saygıyla anarak konuşmasına başlayan Dr. Şevkin, iktidarın üvey evladı tanımlaması yaptığı Adana’nın tüm ilçelerinde hükümet kaynaklı yaşanan sorunlara dikkat çekti.

Yumurtalık ve Ceyhan ilçesini kapsayan Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’nin bir türlü hayata geçirilemediğini, Karataş ve Yumurtalık’ın denize açılan kapılar olduğunu ancak turizm teşvik bölgesi kapsamından çıkarıldığını vurgulayan Dr. Müzeyyen Şevkin, “Saimbeyli’de, Feke’de bir tek fabrikamız yok. Aladağ’da maden altyapısı geniş ancak herhangi bir yatırım, yeni bir vizyon yok. Tufanbeyli’de tarım ve hayvancılık can çekişiyor” dedi.

Adana’nın tüm ilçelerini tek tek sayan Dr. Şevkin, şunları söyledi:

“İmamoğlu ve Kozan ilçemizde arıcılık başta olmak üzere geniş ürün yelpazesi dünyaya entegre edilemiyor. Yer fıstığı, narenciye, pamuk üreticisi desteklenmiyor. Yayla ve dağ turizminin merkezi Pozantı kamu imkanlarından faydalanamıyor. Yüreğir ve Sarıçam’ın çocukları geleceğini sokaklarda arıyor. Hiçbir imkanları yok. Seyhan ve Çukurova’da son yıllarda hükümetin hiçbir yüzünü göremedik. Haberiniz var mı? Türkiye’de Adana var Adana!”