Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, vatandaşların evlerinde kendileriyle yaşamayan kişilerin kayıtlı çıkmasına sert tepki gösterdi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda söz alan Dr. Şevkin, milletin meclisinin çatısı altında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sordu: “Evdeki yabancı kim?”   “Bu soruyla bir çok kez muhatap olan ancak sorulara gazetecilerin yüzünü okşayarak, “Canım benim” demekle yetinen Soylu, bilsin ki; bu olay bir milli güvenlik sorunudur” diyen Dr. Şevkin, Bakan Soylu’ya şu soruları yöneltti: “Vatandaşların evlerinde kendileriyle yaşamayan kişilerin kayıtları nasıl yapıldı? Kayıtları yapılan yabancılar kimler? Vatandaşların herhangi bir izni olmadan E-Devlet üzerinden adreslere nasıl yabancı kaydı yapılıyor?”

“BÜYÜK BİR TEHDİT”

Bu olayın büyük bir tehdit, büyük bir skandal olduğuna dikkat çeken Dr. Şevkin, “Hukuk dışı, kanuna aykırı bu işlemler kimin başının altından çıkıyor? Göç İdaresi ve Nüfus İşleri Genel Müdürlüğü’nün görevi nedir? Neden sessiz kalınıyor? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, neden sus-pus oluyor? Meclisimiz bu konuda bir inisiyatif almalıdır” diye konuştu.
CHP’li Dr. Şevkin, Türkiye’yi bu duruma düşürmeye kimsenin hakkı olmadığını, olamayacağını sözlerine ekledi.

Editör: Murat BERHUN