Kaynak: 5ocakgazetesi.com

Yüreğir Belediyesinde "Küçük" Eleştiri'ye "Büyük" Değişiklik Yüreğir Belediyesinde "Küçük" Eleştiri'ye "Büyük" Değişiklik

Oya Tekin Başkanlığında gerçekleşen Meclis oturumunda gerçekleşen İhtisas Komisyonu seçimlerinde çoğunluğu elinde bulunduran CHP’nin belirlediği isimler komisyonlarda yer aldı. İmar Komisyonuna İnşaat Mühendisleri Odası Önceki Dönem Başkanlarından Halil Çağdaş Kaya’ya da görev verilmesi, “Başkan Oya Tekin İmar Komisyonunda Liyakata önem veriyor” yorumlarına neden oldu.

Seyhan Belediye Meclisi İhtisas Komisyonuna seçilen isimler şöyle:

İmar Komisyonu

•             Hasibe AKKAN

•             Melih SABAHŞEN

•             Halil Çağdaş KAYA

•             Ahmet YARAR

•             Mustafa TUNÇ

Çevre ve Tarım Komisyonu

•             Nadir VURANKAYA

•             Okay SANGÜN

•             Duygu ATİKASLAN AYÇE

•             Lutfi GÜLTER

•             Mahmut Sami ZEDELENMEZ

Kanunlar Komisyonu

•             İsmail ACI

•             Aydın VAROL

•             Sever UZUN

•             Başak KORKMAZ ÇINAR

•             Şehmus UÇAR                

Eğitim Komisyonu

•             Yasemen ÇELİK

•             Yılmaz PARLAK

•             Uğur BÜYÜKKANTARCI

•             Muhammed AKSOY

•             Ekrem İNALTEKİN

Sağlık Komisyonu

•             Yasemen ÇELİK

•             Hacı Bayram ŞİRİN

•             Dilek ÇALIŞKAN

•             Tolga AVŞAR

•             Handan ALTAY

Kültür ve Sanat Komisyonu

•             Cahit İNCEFİKİR

•             Ersan MERCİMEK

•             Süleyman BENGÜL

•             Mustafa TUNÇ

•             Kerem DURUK

Ulaşım Komisyonu

•             Güngör GEÇER

•             Murat KARATAY

•             Birsen Cansu BAKIR

•             Savaş KURNAZ

•             Şehmus UÇAR

Tarife Komisyonu

•             Mehmet Arif TUNÇ

•             Sönmez ARIN

•             Göktürk BOYVADAOĞLU

•             Savaş KURNAZ

•             Şehmus UÇAR

Emlak Komisyonu

•             Mehmet Önder KAYPAK

•             Mehmet GİRİCİ

•             Melih SABAHŞEN

•             Lutfi GÜLTER

•             Serkan ÇELİK

Halkla İlişkiler Komisyonu

•             Metin ERDOĞAN

•             Hülya KAYAHAN

•             Mehmet Ali İŞBULAN

•             Muhammed AKSOY

•             Lutfi GÜLTER

Gençlik Spor Komisyonu

•             Ersan MERCİMEK

•             Hüseyin TARKAN

•             Melih SABAHŞEN

•             Mahmut Sami ZEDELENMEZ

•             Haşim POLAT

Kentsel Dönüşüm Komisyonu

•             Murat KARATAY

•             Aydın VAROL

•             Süleyman BENGÜL

•             Hasan Hüseyin KUŞÇU

•             Ekrem İNALTEKİN

Deprem ve Afet Komisyonu

•             Güngör GEÇER

•             Halil Çağdaş KAYA

•             Göktürk BOYVADAOĞLU

•             Hasan Hüseyin KUŞÇU

•             Serkan ÇELİK

Tüketiciyi Koruma Komisyonu

•             Hüseyin TARKAN

•             Cahit İNCEFİKİR

•             Süleyman BENGÜL

•             Mahmut Sami ZEDELENMEZ

•             Savaş KURNAZ

Hesap İnceleme Komisyonu

•             Duygu ATİKASLAN AYÇE

•             Mehmet Önder KAYPAK

•             Hüseyin TARKAN

•             Mahmut Sami ZEDELENMEZ

•             Ekrem İNALTEKİN

Sosyal Hizmetler Komisyonu

•             Mehmet Ali İŞBULAN

•             Ersan MERCİMEK

•             Melih SABAHŞEN

•             Ahmet YARAR

•             Handan ALTAY

İnsan Hakları Komisyonu

•             Okay SANGÜN

•             Ahmet KORKMAZ

•             Nadir VURANKAYA

•             Başak KORKMAZ ÇINAR

•             Lutfi GÜLTER

Kadın Erkek Eşitliği Komisyonu

•             Dilek ÇALIŞKAN

•             Birsen Cansu BAKIR

•             Sever UZUN

•             Başak KORKMAZ ÇINAR

•             Handan ALTAY

Engelli Hakları Komisyonu

•             Mehmet GİRİCİ

•             Hülya KAYAHAN

•             Metin ERDOĞAN

•             Tolga AVŞAR

•             Haşim POLAT

Turizm Komisyonu

•             İsmail ACI

•             Murat KARATAY

•             Hacı Bayram ŞİRİN

•             Tolga AVŞAR

•             Kerem DURUK

AB Dış İlişkiler Komisyonu

•             Nadir VURANKAYA

•             Yasemen ÇELİK

•             Uğur BÜYÜKKANTARCI

•             Ahmet YARAR

•             Şehmus UÇAR

Araştırma ve Geliştirme Komisyonu

•             Metin ERDOĞAN

•             Mehmet Arif TUNÇ

•             Hasibe AKKAN

•             Mustafa TUNÇ

•             Kerem DURUK

Bilim, Teknoloji ve Elektronik Belediyecilik Komisyonu

•             Mehmet Arif TUNÇ

•             Yılmaz PARLAK

•             Sönmez ARIN

•             Muhammed AKSOY

•             Haşim POLAT