“Üreten Belediyecilik” anlayışıyla Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay tarafından kurulan Seyhan Dikimevi, Kahramanmaraş depreminin ardından depremzedelere destek amaçlı üretime geçti. Çalışanlarının çoğunluğunu kadınların oluşturduğu Seyhan Dikimevi’nde depremzedeler için pijama takımı, iç çamaşırı, çocuk montu, polar mont, uyku tulumu dikilirken, enkazdan çıkarılan cenazeler için de kefen kesiliyor.

Seyhan Belediyesi Yine Örnek Oldu! Üretiyor, Depremzedelere Gönderiyor

SEYHAN BELEDİYESİ DEPREMZEDELER İÇİN ÜRETİYOR

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıkıma neden olduğu illerde enkazdan sağ kurtulan yurttaşlar için tüm olanaklarını seferber eden Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, depremzedelerin acil ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik üretime odaklandı.

DİKİMEVİ’NDE HUMMALI ÇALIŞMA

Dikimevi atölyesi çalışanları, evleri yıkılan, yakınlarını yitiren ve bir yandan da zorlu kış koşullarıyla mücadele eden afet bölgesindeki depremzedeler için hummalı bir çalışmanın içine girdi.

DİKİLEN ÜRÜNLER AFET BÖLGESİNE GÖNDERİLİYOR

Belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda üretime geçen çalışanlar, kız ve erkek çocukları için mont, pijama takımı ve alt-üst iç çamaşırı, yetişkinler için kadın-erkek iç çamaşırı dikerken, enkazdan çıkarılan cenazelerin İslami usullere uygun bir şekilde defnedilebilmesi için de kefen kesmeye başladı.

Seyhan Belediyesi Yine Örnek Oldu! Üretiyor, Depremzedelere Gönderiyor

Dikilen kıyafetler ve kefenler özenle paketlenip zaman kaybetmeden, afet bölgelerine gönderilip ihtiyaç sahibi yurttaşlara ulaştırılıyor.

İHTİYACA GÖRE ÜRETİM

Dikimevi’nin işçi kıyafetlerini dikerek faaliyet başladığını anımsatan Başkan Akif Kemal Akay, “Dikimevimiz kurulduğu günden itibaren kadın emeğiyle büyüyerek bir marka haline geldi. Yaşadığımız deprem hepimize büyük acılar yaşattı. Depremin hemen ardından belediyemizin tüm birimleri depremzedelere yardım odaklı çalışıyor. Depremzedelerin acısını yüreğinde hisseden Dikimevi çalışanlarımız da sorumluluk ve dayanışma duygusuyla afet bölgesindeki yurttaşlarımız için uyku tulumu, mont, pijama takımı, battaniye, iç çamaşırı dikmeye başladı. Depremde yitirdiğimiz yurttaşlarımız için de kefen kesip paketleyerek yine afet bölgelerine gönderiyoruz. İhtiyaç olduğu sürece bu üretimlere devam edeceğiz” dedi.

Seyhan Belediyesi Yine Örnek Oldu! Üretiyor, Depremzedelere Gönderiyor

ACILARI BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE DAYANIŞMAYLA AŞACAĞIZ

Acıların paylaşılarak azalacağını belirten Başkan Akay, “Ne yazık ki büyük toplumsal acılar yaşıyoruz. Bu acıları birlik ve beraberlik içinde dayanışmayla aşacağız. Seyhan Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla ve çalışanlarımızla birlikte depremzede yurttaşlarımıza destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.