Abdullah Doğru'dan İsrail'e sert tepki

AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, İsrail güvenlik güçleri tarafından; Mescid-i Aksa’da cami cemaatine yapılan saldırı hakkında sert konuştu.

Abdullah Doğru'dan İsrail'e sert tepki
banner686

“İSRAİL BİR TERÖR DEVLETİDİR”

Masum sivillere karşı yapılan saldırının insanlık onuruna sığmadığını ifade eden AK Parti Adana Milletvekili  Abdullah Doğru, şunları söyledi:

Ramazan ayında yapılan bu alçak saldırı insanlık onuruna sığmayan namert bir haydutluktur. Yapılan bu alçak saldırıyı lânetliyorum. Filistin topraklarında işgalci sıfatıyla bulunan İsrail Mescid-i Aksa’da adeta terör estirmektedir işte bu sebeple İsrail işgalci bir terör devletidir. Emperyal güçlerin taşeronu olarak Ortadoğu’nun başına tam manasıyla  karanlık bir bulut gibi çöken İsrail’e karşı Filistin’li kardeşlerimizin yanında durmaya ve haklı davalarında onları desteklemeye devam edeceğiz. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı İsrail’in kirli ve kanlı postallarına teslim edemeyiz.”

“İSRAİL ARTIK HADDİNİ BİLMELİDİR”


Mescid-i Aksa’da İsrail tarafından gerçekleştirilen saldırının dünya genelinde yankı uyandırması gerektiğini ifade eden Doğru, şunları söyledi: “İsrail’i artık haddini bilmeye davet ediyoruz. Sözde büyük devletlerin liderlerine de sesleniyoruz: İşgalciliğe tahammülünüz yoksa İsrail’in pervasızlığına neden ses çıkartamıyorsunuz, işte katiller ve teröristler orada, soykırım arıyorsanız işte İsrail’in yaptığı zulüm gün gibi ortada peki inanç özgürlüğü naralarıyla uluslararası arenada konferans konferans gezen devlet liderleri ve temsilcileri nerede? İnsan hakları meselesiyle ilgili gelişmişlik düzeyleriyle övünenler nerede? Konu siyasi çıkarları olduğunda kulaklarını mazlumların feryadına tıkayarak kafalarını kuma gömüyorlar. Ancak Türkiye; amasız, hiçbir bahane öne sürmeden dünya coğrafyasında yaşanan her zulmün karşısında durmaya devam edecek. Biz hiçbir zaman güçlü diye zalimin safında yer almayacak aksine mazlumun hakkını alması için mücadelemize devam edeceğiz.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fevzi
Fevzi - 8 ay Önce

Üç gün önce cami cemaatine biber gazı sıkılıyordu.O zaman neredeydiniz ?.sadece kendini gösterip şov yapmak amaçlı açıklama yapmış.

banner785
SIRADAKİ HABER