Başkan Sözlü'den Ramazan ayı mesajı

Ramazan Ayı’nın Türk-İslam Alemi’ne hayırlara vesile olmasını dileyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, nefislerin terbiye edildiği bu ayda, dayanışma duygusunun da güçlenerek, insanlığın kalbine iyilik tohumları ekildiğini kaydetti.

Başkan Sözlü'den Ramazan ayı mesajı
banner686
banner625
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, mübarek Ramazan Ayı’nın Türk-İslam Alemi için güzelliklere vesile olmasını dileyerek, bir Ramazan Ayı’na daha kavuşuyor olmanın huzuru ve heyecanı içinde olduklarını söyledi. Cenab-ı Allah’tan, bölgede ve dünyanın bir çok noktasında akan Türk-Müslüman kanının durdurulmasını niyaz ettiklerini belirten Başkan Hüseyin Sözlü, “Ramazan Ayı, insanların zaaflarından uzaklaştığı, nefislerini terbiye ettiği, birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun üst seviye çıktığı, kötü düşüncelerin zihinlerden kovulduğu mübarek bir aydır. Bu ayda dargınlar barışır, husumetler kalplerden sökülüp atılır ve muhtaç olana yardım edilir. Ramazan Ayı boyunca kurulan iftar sofralarında da bereket, paylaşma, kardeşlik ve Cenab-ı Allah’a sığınma vardır. Peygamber Efendimiz (SAV) ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ buyurarak, bir Müslümanın, ihtiyaç sahiplerine karşı izlemesi gereken tutumu ümmetine örneklemiştir.
Ramazan Ayı boyunca, yoksulların unutulmaması gerektiği ve onların da iftar sofralarında Allah’ın güzel nimetlerinden rızıklanabilmeleri için elden gelenin yapılmasnın uygun olduğunu ifade eden Başkan Hüseyin Sözlü, “Ramazan Ayı’nda kurulan iftar sofralarına oturmanın, oruç açmanın manevi huzuru ve güzelliği, İslam Alemi’ne has bir ayrıcalıktır. Ramazan Ayı’nda hüzün ve keder, neşeye ve bolluğa, paylaşmaya dönüşür. Ramazan Ayı’nın, Türk-İslam Alemi’ne barış, bolluk, bereket ve huzur getirmesi, Yüce Allah’tan dileğimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Ayı’nın başta hemşehrilerim olmak üzere, Türk ve İslam Alemi’ne hayırlara vesile olmasını diliyorum.” 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2015, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz