Bulut “Oylarımızı CHP’de birleştiriyoruz”

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, iktidara en yakın partinin CHP olduğunu belirtti

Bulut “Oylarımızı CHP’de birleştiriyoruz”
banner686

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, iktidara en yakın partinin CHP olduğunu belirterek, “Hırsızlığa, haksızlığa, yoksulluğa, yolsuzluğa, adaletsizliğe, zulme dur demek ve Yaşanacak Bir Türkiye özlemimizi gerçeğe dönüştürmek için 7 Haziran’da oylarımızı CHP’de birleştiriyoruz” dedi.

 

“İKTİDARIN TEK ALTERNATİFİ CHP”

Pazar günü yapılacak milletvekilliği seçimleri öncesinde CHP örgütleri ve milletvekili adayları seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yurttaşların yoğun ilgi gösterdiği Yüreğir İlçesi Havutlu Mahallesi’ndeki halk toplantısında CHP İl Başkanı Burhanettin Bulut,  parti içi demokrasinin en somut göstergesi olan önseçimi yaşama geçiren CHP’de seçim çalışmalarının yaklaşık 5 aydır aralıksız sürdüğünü kaydetti.  Bulut, bu özverili çalışmalarla ve toplumun tüm kesimlerini kapsayıp kucaklayan seçim bildirgesiyle CHP’nin iktidarın tek alternatifi haline geldiğini söyledi.

 

“TÜRKİYE’NİN CHP İKTİDARINA İHTİYACI VAR”

CHP’nin  “Yaşanacak Bir Türkiye” vaadinin toplumun yıllardır süregelen bir özlemi olduğunun altını çizen Bulut, “‘Yaşanacak Bir Türkiye’ için yola çıkan CHP, yıllar boyunca ezilen, zulme uğrayan, yoksulluğa ve yokluğa mahkum edilen, özgürlükleri kısıtlanan, yaşamın her alanında baskı gören halkımızın umudu oldu. Bugün Türkiye’nin CHP iktidarına ihtiyacı var.  CHP, hortumcular dışında dini, dili, ırkı, etnik kökeni, siyasi görüşü ne olursa olsun herkesi kucaklayan partidir. Bunun içindir ki CHP halkın yani Türkiye’nin partisidir” diye konuştu.

 

“ALGI OPERASYONLARI BU KEZ TUTMAYACAK”

Halkın AKP iktidarından kurtuluşun adresi olarak gördüğü CHP’nin yükselişinden rahatsız olan toplum mühendislerinin 30 Mart seçimlerinde olduğu gibi CHP’nin oylarını bölmek için algı operasyonu yapmaya çalıştığını ifade eden Bulut, CHP’lilerin sorumluluğunun başka partilerin barajı geçip geçmemesi değil,  CHP’yi iktidara taşımak olduğunun altını çizerek CHP seçmenini uyardı.

 

“YAŞANACAK BİR TÜRKİYE İÇİN OYLARI CHP’DE BİRLEŞTİRİYORUZ”

Bulut, “AKP’yi indirip iktidar olabilecek, toplumun tüm kesimlerini kucaklayacak, barışı, huzur ortamını sağlayacak, yoksulluğu ve yolsuzluğu bitirecek tek parti CHP’dir. Hırsızlığa, haksızlığa, yoksulluğa, yolsuzluğa, adaletsizliğe, zulme dur demek ve Yaşanacak Bir Türkiye özlemimizi gerçeğe dönüştürmek için 7 Haziran’da oylarımızı CHP’de birleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

 

“BİR TEK OYUN BİLE ÇALINMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Oy kullanmayan seçmenlere de çağrıda bulunan CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, oyların çalınmasını önlemek için yaklaşık 200 gönüllü avukatın da görev altığı ekipler kurduklarını dile getirdi. Bir tek oyun bile çok önemli olduğunun altını çizen Bulut, “7 Haziran’da sandığa gidip oyumuzu kullanıp CHP’yi Adana’da birinci parti yapmamız yeterli değil.  Yaşadığımız apartmanda, sokakta, mahallede oy kullanmayan kişileri ikna edip sandığa götürmeliyiz.  Halkımız oyuna sahip çıkacak biz de CHP örgütleri olarak bir tek oyun bile çalınmasına izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER