banner785

CHP 3600 ek gösterge için alanlarda (V)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) AK Parti'nin 2018 yılında yapılan 24 Haziran Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde vaatler arasına koyduğu ve 100 günde yapılacaklar listesine eklediği ancak aradan 39 ay geçmesine rağmen memurlar için 3600 ek gösterge ile ilgili herhangi bir adım atılmamasına ilişkin Türkiye genelinde eş zamanlı ortak basın açıklaması yaptı.

Kamuoyuna yapılan basın açıklamasını, CHP İl Örgütü adına İl Başkanı Yardımcısı Kemal Toros yaptı. Açıklamaya CHP Adana milletvekilleri Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin, il yönetimi, merkez ilçe başkanları ve yöneticileri, kadın ve gençlik kolları başkanları ve yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda partili katıldı. 


Kemal Toros açıklamasında şunları söyledi;

Bugün ülkenin her yerinde 3600 Ek Gösterge hakkı için yıllardır bekleyen, milyonlarca memurumuzun sesi olmak için buradayız. Türkiye’de milyonlarca kamu çalışanı Devletine verdiği hizmetlerin karşılığında insanca yaşamak için hak talebinde bulunuyor; çalışırken de emekli olduğunda da insanca yaşayabileceği bir ücret talep ediyor. Ömrünün yarısını devletine hizmet etmekle geçiren memurlarımız, hanlar hamamlar, yazlık kışlık saraylar, lüks otomobiller veya uçaklar değil, yalnızca bir nebze olsun insanca yaşayabileceği ücrete sahip olmak için 3600 ek gösterge talebinde bulunuyor. Ne yazık ki, AKP iktidarı seçim dönemlerinde, altı bir türlü dolmayan, vaatten öteye gitmeyen müjdelerle insanlarımızın geçim dertleri üzerinden oy devşirmeye, gündem değiştirmeye çalışmaya devam ediyor. 

ERDOĞAN 3600 EK GÖSTERGE İÇİN "MÜJDE" DEMİŞTİ

24 Haziran Seçimleri öncesi AKP Genel Başkanı ne demişti:
Bir müjdemiz var!
“Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Polislerimizin, öğretmenlerimizin, hemşirelerimizin, din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği inşallah gidermiş oluyoruz. Böylece ülkeleri ve milletleri için fedakârca çalışan bu kamu görevlilerimizin emekliliklerinde de verdikleri hizmetlerin karşılığını alabilmelerini temin ediyoruz.”
Peki, ne oldu?
AKP’nin Seçim Beyannamesinde bile yer almayan, yalnızca lafla taahhüt ettiği 3600 ek gösterge ile ilgili Genel Seçimlerin üzerinden tam 39 ay geçmesine rağmen hiçbir düzenleme yapılmadı. Milyonlarca memur artan enflasyonun, dövizin, borçların, ekonomik krizin, mutfak yangınlarının altında 39 ayda ezildikçe ezildi. Hemen her kesimde olduğu gibi 3600 Ek gösterge sözü verilen milyonlarca memurumuz da iktidar tarafından bir kez daha yüz üstü bırakıldı. “3600 Ek gösterge”, çalıştıkça yoksullaşan, emekli olduğunda da açlık sınırı altında yaşamını sürdürmeye çalışan milyonlarca memurumuz için hayati önem taşıyor. Memurlar geçinemiyor, İktidara defalarca bu sorunun çözümü için yaptığımız çağrılar, iktidar tarafından hep kulak ardı edildi.

"DÜNYA 5'TEN BÜYÜKTÜR' DEDİ, 5'Lİ ÇETEYE 131 KEZ VERGİ İNDİRİMİ YAPTI"

AKP Genel Başkanı her defasında “dünya 5’ten büyüktür” derken, 5’li çeteye bugüne kadar 131 kez vergi indirimi yaptı. Yıllardır 3600 Ek gösterge hakkını bekleyen memurlarımız için soruyoruz, 5’li çete milyonlarca memurumuzdan daha mı büyüktür? İktidar, lüks uçaklara, milyonlarca liralık makam araçlarına, yazlık ve kışlık saraylara, her türlü israfa ve şatafata harcayacak kaynağı bulurken, 3600 Ek gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuz için mi kaynağı bulamıyor? Kendi döneminde Londra’daki bir avuç tefeciye 191 milyar dolar faiz ödeyen iktidar, 3600 Ek gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuza mı kaynak bulamıyor? Bu yılın sadece ilk 8 ayında, ballı müteahhitlere 20 milyar TL’ye yakın garanti ödemesi yapan iktidar, 3600 Ek gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuza mı kaynak bulamıyor? Biliyoruz ki, ülkemizin kaynakları memurlarımızın 3600 Ek gösterge hakkının karşılanması için fazlasıyla yeterli. Bu kaynakların halka aktarılmaması ise bilinçli bir tercihtir. Bu ülkenin namuslu dürüst ahlaklı memurları çalışmaları karşılığında hakkı olanı istiyorken İktidar yine bir sonraki seçimde 3600 ek göstergeyi müjde diye duyuracak. Yıllardır halkın kaynaklarını yandaşlara ve tefecilere dağıtırken, milyonlarca memurun insanca yaşam hakkı hiçe sayılıyor. Son olarak 3600 Ek gösterge hakkını bekleyen memurlarımıza bir söz de Çalışma Bakanlığı tarafından verildi. Bu yıl gerekli çalışmaların yapılacağı ve 3600 Ek gösterge konusunun çözüleceği söylendi. Her zaman olduğu gibi yine 3600 Ek gösterge hakkı, milyonlarca memura verilen bir vaat olarak kaldı. Milyonlarca öğretmen, sağlık çalışanı, polis, din görevlisi ve infaz koruma memurları artık iktidarın sözde vaatlerine inanmıyor.

"CHP İKTİDARINDA 3600 EK GÖSTERGE HEMEN HAYATA GEÇİRİLECEK"

Her yıl 3600 Ek gösterge hakkı için oyalanan, hayalleri suya düşürülen memurlarımız, iktidarın samimiyetine güvenmiyor. Milyonlarca memur 3600 Ek gösterge hakkı için, Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarını bekliyor. İktidarımızda, yıllardır sözde vaatlerle ve içi boş müjdelerle bekletilen; Öğretmenlerimizin, tüm Sağlık Çalışanlarımızın, Polislerimizin, Din Görevlilerimizin, İnfaz Koruma Memurlarımızın, 3600 Ek gösterge talebini derhal hayata geçireceğiz. İktidarın yıllardır yaptığı umut tacirliğine, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında son vereceğiz

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2021, 15:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gaziköy
Gaziköy - 3 hafta Önce

Biraz kafayı çalıştırın.Hükümet 3600 ek göstergeyi yürürlüğe koyarsa bundan yararlananlar hükümete sempati duyup bağlılık gösterecekler.Bırakın çözülmemiş problem olarak kalsın ve hükümete puan kaybettirsin.Sorun çözülse bile zannetmeyin ki hemşire polis ve din görevlisi size oy verecekler.

Ceyhanlı
Ceyhanlı - 2 hafta Önce

Fotoğrafa bakınca asıl yanlışlığın nerede olduğu belli oluyor.Gerek parti yetkilileri gerekse memurlar en küçüğü 55 -60 yaşında artık neredeyse merdiven çıkamayacak hale gelmiş insanlar. Gençler dışarıda işsiz fosilleşmiş kadrolar iş başında.

Serdar
Serdar - 2 hafta Önce

Bu ülkenin en önemli baş belalarından biri bu kamu çalışanlarıdır.Hem sayılarının gereğinden fazla olmasıyla hem de kamu kaynaklarını talan etmeleriyle ülkeye en büyük zararı veren grupların başında gelirler.

SIRADAKİ HABER