banner735

CHP’den coşkulu 23 Nisan kutlaması

CHP Adana İl Örgütü Atatürk Parkı’nda düzenlediği etkinlikle 23 Nisan coşkusunu yurttaşlarla birlikte yaşadı

CHP’den coşkulu 23 Nisan kutlaması
banner686

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Örgütü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladı. İl Başkanı Mehmet Çelebi, 99 yıl önce emperyalistlerin işgal ettiği vatan topraklarında zulme uğrayan, katledilen ulusumuzun Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açarak egemenliği eline alıp, kurtuluş mücadelesini yönetmeye başladığını vurguladı.

ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK SUNULDU

CHP Adana İl Örgütleri tarafından Atatürk Parkı’nda düzenlenen etkinliğe il ve ilçe örgütleri, kadın ve gençlik kolları, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, partililer, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve yurttaşlar katıldı.

İl Başkanı Mehmet Çelebi, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Yılmaz ve İl Gençlik Kolları Başkanı Av.Güven Özdemir’le birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk sunduktan sonra katılımcılar saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı okudu.  

“ULUSUMUZ EGEMENLİĞİ ELİNE ALIP KURTULUŞ MÜCADELESİNİ YÖNETTİ”

İl Başkanı Çelebi, yaptığı konuşmada 23 Nisan 1920’de emperyalistlerin işgal ettiği vatan topraklarında zulme uğrayan, katledilen ulusumuzun, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde egemenliği eline alıp, kurtuluş mücadelesini yönetmeye başladığını kaydetti.

“ULUSUMUZ TBMM’NİN AÇILMASIYLA KENDİ KADERİNİ ÇİZMEYE BAŞLADI”

banner625
23 Nisan’ın bağımsızlığını ve özgürlüğünü kazanmak için büyük bir azim ve kararlılık örneği gösteren ulusumuzun, tüm mazlum uluslara ve dünyaya örnek olan ulusal kurtuluş mücadelesinin temeli olduğunu dile getiren Çelebi, “23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılmasıyla ülkemiz içinde bulunduğu karanlıktan çıkmış, umutsuzluk sarmalını, işgal ve tutsaklık zincirlerini kırıp, kendi kaderini çizmeye başlamıştır” dedi.

“TOPLUMSAL BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜN GÜVENCESİ”

Çelebi, sözlerini şöyle sürdürdü:“ 23 Nisan, aynı zamanda ulusumuzun, egemenliğe sahip olduğu sürece özgür ve bağımsız yaşayacağının açık bir göstergesi, farklı kimliklere sahip insanların birlik ve beraberliğinin, toplumsal bütünlüğümüzün güvencesi olmuştur. 23 Nisan, Önderimiz Atatürk’ün milletine inanıp güvenmekte ne kadar haklı olduğunun, bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin önünde hiçbir gücün duramayacağının kanıtıdır” diye konuştu.

 “DÜNYADA KUTLANAN İLK VE TEK ÇOCUK BAYRAMI”

23 Nisan’ın aynı zamanda ulusumuzun ve cumhuriyetimizin demokrasi tarihinin başlangıcı,  laik, demokratik cumhuriyetin de habercisi olduğunu ifade eden Çelebi, “Ulusal Egemenliğimizin simgesi olan 23 Nisan, Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara bayram olarak armağan edilmiş ve bugün de dünyada kutlanan tek çocuk bayramıdır. Aradan geçen 99 yılın ardından bugün de sorumluluğumuz ve görevimiz;

 Ulusal egemenliğimize ve demokrasimize sahip çıkıp, ülkemizin geleceği, çocuklarımızın yarınları için bu kazanımları korumaktır. Bu bağlamda Önderimiz Atatürk’ün ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ sözü şiarımız olmalıdır” şeklinde konuştu.

ŞEHİTLERİ ANDI, BAYRAMI KUTLADI

“Çocuklarımıza, çağdaş, daha refah, yaşanabilir bir ülke bırakmak için ülkemizin kuruluş felsefesinden de asla taviz vermemeliyiz” diyerek sözlerini sürdüren Çelebi, “Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının geleceğe ışık tutan eylem ve fikirlerini, laikliği, cumhuriyeti, bağımsızlığı, millet iradesini, demokrasiyi de her zaman savunup ve çocuklarımızı da bu anlayışla yetiştirmeliyiz.Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmetle, şükranla anıyor, anıları önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhları şad olsun. Bu önemli bayramımız kutlu olsun” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz