CHP’li kadınlar aralıksız çalışıyor

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, kadınların önemine vurgu yaptı

CHP’li kadınlar aralıksız çalışıyor
banner686


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Kadın Kolları tarafından düzenlenen eşgüdüm toplantılarının üçüncüsü gerçekleştirildi. Çukurova İlçe Kadın Kolları’nın evsahipliğinde Ziraat Mühendisleri Odası’nda yapılan toplantıya 10 ilçe kadın kolları başkan ve yöneticilerinin yanı sıra CHP MYK Üyesi Nurlu Erkan da katıldı.
banner625
Toplantının açılışını gerçekleştiren Çukurova İlçe Kadın Kolları Başkanı Zihneti Emre, ülke gündemine ilişkin konulara değindi. CHP İl kadın Kolları Başkanı Rukiye Çinkılıç ise Engelliler, kadına yönelik şiddet ve 5 Aralık 1934 yılında Atatürk tarafından kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesine vurgu yaptı. Av. Çinkılıç, “Yedi ayda 15 ilçe” konulu bir de sunum gerçekleştirdi.
MYK üyesi Nurlu Erkan da CHP’li kadınların güzel işlere imza attığını söyledi. Toplantıda, Doğu Akdeniz Bölge Toplantısı’nın 10 Ocak 2012 tarihinde Adana’da yapılması kararlaştırıldı.
Konuşmaların ardından Çukurova İlçe Kadın Kolları Eğitim Sekreteri Fatma Arguz ilçede yaptıkları çalışmaları slayt ve video görüntüleri eşliğinde anlattı. Ceyhan, Pozantı, Saimbeyli, İmamoğlu, Kozan, Yüreğir, Seyhan ve Sarıçam ilçe kadın kolları başkanları da faaliyetlerini anlatan birer konuşma yaptı.
Eşgüdüm toplantısının son bölümünde Adana Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ümit Büyükdağ Özdemir ve Av.Türkan Eşli, kadına yönelik şiddeti önleme ve mücadele konusunda katılımcılara seminer verdi.
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2012, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz