banner785

Çulhaoğlu'ndan "Pahalılık" eleştirisi

İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu iktidarı bir kez daha uyardı. “Bu oyunu daha önce gördük. Beceriksizliklerinizi esnafımızın üzerine yüklemeyin”.

Çulhaoğlu'ndan "Pahalılık" eleştirisi
banner686

İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu yaptığı açıklamada halkın temel ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma geldiğini söyledi; Çulhaoğlu açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

Milyonlarca insanımız temel gıda ihtiyacını bile artık gideremeyecek noktaya gelmişken iktidar geçen hafta “Enflasyonun yol açtığı hayat pahalılığı konusundaki sıkıntıyı biliyoruz. En kısa sürede enflasyonu kontrol altına alarak raflardaki, etiketlerdeki fahiş artışların önüne geçeceğiz” açıklamasını yaptı. 
20 yıldır iktidarda olan ve uyguladıkları hiçbir program başarıya ulaşmamış, vatandaşından kopmuş, çiftçimizi tarıma küstürmüş, fahiş fiyatların önüne geçememiş, enflasyonu körüklemiş, ülkemizi borç ve faiz sarmalına sokmuş, ülke kaynaklarını 5 müteahhidin emrine amade etmiş, memurunu hiçe saymış, hayat pahalılığını bu güne kadar görmezden gelen, oy aldığı insanlarımızın bile serzenişlerine kulaklarını tıkayan Ak Partinin, sanki ülkeyi başkaları yönetiyormuşçasına açıklamalar yaparak suçu başkalarının üzerine atması, artık yolun sonuna geldiklerinin göstergesidir. 
İktidar mensupları kendi içlerinde bile ‘fahiş fiyatla mücadele' edilmesi gerekli, yoksa milletin içine çıkıp oy isteyemeyiz demeye başladılar. Sanki suçlu kendileri değilmiş, ülkeyi bunlar yönetmiyormuş gibi ellerindeki basın gücünü de kullanarak halkımızı kandırma çabalarına devam etmektedirler. İktidar, Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER önderliğinde tüm ülkemizi gezmemizden, vatandaşlarımızın dertlerini dinliyor olmamızdan ve milletimizin yaşadığı sıkıntıları sık sık gündeme getirmemizden oldukça sıkıntı duymaktadır. 24 Haziran 2018 seçimlerinin üzerinden 39 ay geçti. Bu süreç zarfında milletinin yanına gidip sorunlarını dinlemeyen, geçim sıkıntılarını görmezden gelen, sorunlarına çare üretmek için en ufak bir çaba göstermeyenler, bizim milletimizin ayağına gidip onlarla hemhal olmamızdan, dertlerini dinleyip bunları gündeme getirmemizden ziyadesi ile rahatsızlık duymaktadır. Şu anda marketlere yapılan Fahiş fiyat denetimi' iktidarın beceriksizliklerini başkalarına yıkma gayretidir. Ama yandaş Büyük Market zincir sahipleri de artık ses çıkartmaya başlamış “İktidar suçu bizde aramasın, fiyatları düşürmenin tek yolu enflasyona neden olan etkenlerden yani, iktidarın uyguladığı ekonomik politikaların ortadan kaldırılmasından geçmektedir” demekte ve artık korkmadan basına demeç vermektedirler.
Bu sütunlardan defalarca bilgilendirdim.

“Polisiye tedbirlerle ve cezai işlemlerle yaptığınız yanlışları kabul etmiyor, esnafımızı geçen sene olduğu gibi yine terörist ilan etme çabası gösteriyorsunuz. Yapılması gerekeni yapın, bakın bakalım fiyatlar nasıl normale dönüyor ve halkımız temel gıdasına nasıl ucuz ulaşıyor görün.
İktidar üreticimizin girdi maliyetlerini düşürmez, çiğ süt fiyatını üreticiye sormadan açıklarsa, çiftçimizin kullandığı mazota uyguladığı ÖTV’yi sıfırlamaz veya en fazla yüzde 1’e düşürmezse, tohum, gübre, ilaç fiyatlarını indirmezse milletimizi temel gıdaya erişemez hale getirir. Üretimi önceler, tüketim ekonomisi ile ülkeyi yönetirse sonuçlarını doğal olarak halkımız öder”.
Partili cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi adı konulan, halktan kopmuş bu ucube sistemi ilk seçimlerde ortadan kaldıracak tüm bu sorunlara, Ak Partinin milletimizin üzerindeki  yıkımlarına son vereceğiz inşallah.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER