banner735

Erdoğan'dan Odalar için flaş açıklama

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında meslek odaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'dan Odalar için flaş açıklama
banner686

Türk Tabipleri Birliği'ne (TTB) eleştiriler yönelten Erdoğan, "Ne zamandan beri terörle iç içe olanlar Tabipler Birliği gibi önemli bir kuruluşun başına geçebiliyor? Değerli arkadaşlar, bunun adı demokratik bir yaklaşım değildir. Bunun adı terör örgütlerinin sivil toplum kuruluşlarına el koyması hadisesidir" diye konuştu.

Erdoğan, şu görüşleri dile getirdi:
"Biz bunlara hastalarımızı nasıl teslim edeceğiz? Nasıl şifa arayacağız? Teröristten bu beklenir mi? Türk Tabipler Birliği başta olmak üzere diğer meslek kuruluşlarındaki sorunlar da artık tahammül edilemez seviyeye ulaşmıştır.  
TTB, bunun gibi kimi meslek kuruluşları açıkça Anayasa'ya aykırı faaliyet içindedir. Her şeyden önce bu meslek kuruluşlarının yönetimi, söz konusu meslek mensuplarının tamamını temsil etmekten çok uzaktır.

banner625
Çoklu baro sistemine benzer bir çalışmayı TTB ve diğer meslek odalarında da yapmak durumundayız. Cumhur İttifakı olarak da çalışmayı başarılı şekilde sürdüreceğimize inanıyorum."
'Türk Tabipleri Birliği'ndeki 'Türk' ifadesi zaten bunlara yakışmıyor, onlar zaten nefret ediyor'
Bu noktada yeniden Türk Tabipleri Birliği'ne eleştiriler yönelten Erdoğan, "Dünyanın neresinde bu şekilde hareket eden meslek kuruluşları var? Türkiye'nin artık bu ayıptan kurtulmasının vakti gelmiştir. Bu adımı atmamız lazım. Vakit kaybına tahammülümüz yok" açıklamalarında bulundu.
Tek tek her meslek kuruluşunda değişiklik için Meclis'in derhal harekete geçmesi gerektiğini belirten Erdoğan, "Bunları en kısa sürede hayata geçirmeliyiz. Meclisimizin ilk konularından birisi bu olmalıdır. 'Türk' ve 'Türkiye' ismini hak etmeyen meslek kuruluşlarından bu imtiyazlarını derhal almalıyız. TTB içindeki 'Türk' ifadesi zaten bunlara yakışmıyor, onlar zaten nefret ediyor" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz