Fikret Yeni'den Anneler günü mesajı

AK Parti Adana İl Başkanı Av. Fikret Yeni, anneliğin özünde sevgi ve şefkat bulunan en yüce duygu olduğunu belirtti.

Fikret Yeni'den Anneler günü mesajı
banner686

Yeni “Anne dünyaya gelişimizin vesilesidir. Bizler için hayat ve huzur kaynağıdır. Sevgi, şefkat ve merhamet dolu kucağında hayatta başlarız.” dedi.

Toplumsal dayanışmanın temelini aile, bir ailenin temelini de anneler oluşturur. Anneler sadece evlatlarını doğurmakla kalmaz, toplumları da inşa ederler. Dilimizdeki ve beynimizdeki en güzel kelime “anne” olmalıdır. Ve annelerimizi, sadece bir günümüzde değil bütün hayatımızda yer etmeliyiz.

Bizler evlat olarak; doğruyu, yanlışı, şefkati, merhameti, sevgiyi, fedakârlığı ve daha nice insani erdemleri ilk öğretmenimiz olan şefkat timsali annelerimizden öğreniriz. Bu vesileyle annelerimiz ilk rehberimizdir.

Hiç yılmadan sevgi ve şefkatle, fikren ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirilmesine büyük bir sorumluluğu üstlenen annelerimize gönül borcumuz hiçbir zaman bitmez. Nefes aldığımız her gün annelerimizin merhametine, şefkatine ve ilgisine muhtacız. Bu şefkate layık olmaya çalışmalı ve hayırlı dualarını alma gayreti içinde olmalıyız.

Hoşgörü, sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağı annelerimizin Anneler Günü’nü bu güzel duygu ve düşüncelerle kutluyor, bütün annelere en derin saygılarımı sunuyorum.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2014, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner732

cyberturk.biz