Gülaçtı'dan "Su indirimi" açıklaması

Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis oturumlarında Başkan Zeydan Karalar'ın su indirimine ilişkin Yüzde 15 Temmuz'da yüzde 15 5-6 ay sonra yapalım sözümüzü tutalım" açıklamasına Ak Parti grupbaşkan vekili Ozan Gülaçtı'dan yanıt geldi.

Gülaçtı'dan "Su indirimi" açıklaması
banner686

Adanahabermerkezi.com

Adanahabermerkezi.com editörünün sorularını yanıtlayan Gülaçtı su indirimi konusunda Başkan Karalar'ın sözlerine yönelik, "Başkan Temmuz'da 15, 5-6 ay sonra Yüzde 15 indirimden bahsetti. Zaten indirim ile alakalı teklif bu şekildeydi. Komisyonlara geldi ve komisyondan indirim oranı yüzde 30 olarak çıktı. Bir komisyon kararı var. Bu nedenle önce bu karar meclise gelir red edilir veya komisyona iade edilir. Ardından yeniden görüşülür. Usul bu şekildedir. Yani "Gelin Temmuz'da yüzde 15, sonra yüzde 15 indirim yapalım" denilerek bu olmaz. Usule göre meclise gelen teklif komisyona iade olursa ona o zaman bakılır" dedi. 

Adana'nın ciddi sorunları olduğunu anlatan Adana Büyükşehir Belediyesinin Ak Parti Grupbaşkanvekili Ozan Gülaçtı Başkan Karalar'ın "Suya bir anda yüzde 30 indirim yaparak bizi sıkıştırmak istiyorlar" söylemini de değerlendirdi. Meclise gelen maddelerin yüzde 99'unun oybirliği ile geçtiğini anımsatan Gülaçtı "Getirilen Maddelerin büyük bölümü oybirliği ile geçiyor. Öyle "Belediyeyi çalıştırmamak" iddiası söz konusu olamaz. Maddelerin yüzde 99'u oybirliği ile geçiyorsa bu söylenemez" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER