İş: Genel Merkezin ve Ömer Çelik’in emrindeyiz

Sabah saatlerinde Adana Adliyesi’ne gelerek İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’ndan mazbatasını alan AK Parti Çukurova İlçe Başkanı Şaban İş, ilçe başkanlığında düzenlediği basın toplantısında “Genel Merkezimizin, Genel Başkan Yardımcımız Ömer Çelik’in, milletvekillerimizin, belediye başkanlarımızın ve Çukurovalı hemşehrilerimizin emrindeyiz” dedi.

İş: Genel Merkezin ve Ömer Çelik’in emrindeyiz
banner686
Geçtiğimiz Cumartesi günü yapılan AK Parti Çukurova İlçe Kongresi’nde, AK Parti Genel Merkezi’nin belirlediği Ozan Gülaçtı’ya karşı aday olan ve seçimi ezici bir çoğunlukla kazanan Şaban İş, mazbatasını alarak görevine başladı. Adana Adliyesi’ne gelerek mazbatasını alan İş, daha sonra ilçe başkanlığına geçerek basın mensuplarının karşısına çıktı. Yeni Yönetim Kurulu üyeleri ile basın açıklaması yapan İş, “Hedefimiz güçlü bir teşkilat oluşturmak ve ilk seçimlerde Çukurova Belediyesi’ni AK Parti’ye kazandırmaktır” dedi. “Yeni yönetimimizle, Genel Merkezimizin, Genel Başkan Yardımcımız Ömer Çelik’in, milletvekillerimizin, belediye başkanlarımızın ve Çukurovalı hemşehrilerimizin emrindeyiz” diye konuşan İş, yeni yönetimle birlikte AK Parti’yi Çukurova’da hak ettiği yere getireceklerini söyledi. Kongrelerin, siyasi partilerin en üst karar mercileri olmaları nedeniyle önemli olduğunu dile getiren İş, kongrelerin, delege aracılığı ile seçmen iradesinin siyaset kurumunu şekillendirmesinde de aracı olduğunu kaydetti. İş, yeni oluşturdukları AK Parti Çukurova İlçe yönetiminin büyük oranda üniversite mezunlarından oluştuğunu, bu yapının da Çukurova İlçesi’nin sosyo-ekonomik yapısını yansıttığını belirterek, “Yönetimimiz, Çukurova ilçemizin yapısına uygun olarak Adanalı ve Elazığ, Kayseri, Sivas, Niğde, Mardin, Urfa, Adıyaman, Osmaniye ve Hatay’dan gelmiş Çukurovalı  arkadaşlarımızdan oluşmaktadır” diye konuştu.
KEBUDE KIZDI!
AK Parti’ye yakışır bir şekilde, tam demokratik bir ortamda kongre yapıldığını ifade eden İş,“İl Başkanı Mustafa Kebude sizin adaylığınıza herhangi bir tepki gösterdi mi?” şeklindeki soruya ise, “Sayın İl Başkanımız Kebude, benim aday olduğumu öğrenince, kızdı hatta bozuldu. Ama delege bağımsız iradesini ortaya koydu” cevabını verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz