Kebude neye tepki gösterdi

AK Parti Adana İl Başkanı Mustafa Kebude, hükümetin yerel yönetimler arasında 'ayrım' yaptığı yönündeki iddiaların 'iftira'dan ibaret olduğunun altını çizerek, geçen yıl Adana Büyükşehir Belediyesi'ne 55 milyon TL'lik bir kredi çıkartıldığını hatırlattı.

Kebude neye tepki gösterdi
banner686
Büyükşehir Belediye Meclisi'nin, 'Kasım Ayı Olağan Toplantısı'nın ikinci birleşimi de tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz'ın, şehir dışında olması nedeniyle mazeret bildirerek katılmadığı oturuma CHP'li meclis üyesi Halil Tüm başkanlık yaptı. Büyükşehir Belediyesi'nin '2012 Yılı Performans Programı'nın görüşülmesi esnasında, zaman zaman gergin anlar yaşandı. Söz konusu oturumda, AK Parti Hükümeti'nin yerel yönetimler arasında 'ayrımcılık' yaptığı yönündeki iddialarsa ortamın daha da gerilmesine neden oldu. Aynı zamanda da Büyükşehir Belediye Meclis üyesi de olan Mustafa Kebude, bu iddiaları sert bir dille yalanlarken; AK Parti'nin yerel yönetimlere yönelik yaklaşımını ortaya koydu ve hiçbir belediyeye ayrımcılık yapmadıklarının altını çizdi.
Yerel yönetimlere 'parti' bazında bakmadıklarını gibi verilen desteklerdeyse 'ayırım' gibi bir durumun da söz konusu olamayacağını vurgulayan Kebude, “Biz, AK Parti Hükümeti olarak yerel yönetimlerin mevcut borç yükünün azaltılması noktasında çaba sarf ederken, ortaya somut çözüm önerileri koyuyoruz. Eğer, maliye nezdinde belediyelerinin borçlarıyla doğru orantılı bir kesinti söz konusu olsaydı eğer, Adana Büyükşehir Belediyesi'ne aylık 5 kuruş dahi ödeme yapılmazdı. Bu noktada da iktidarın yerel yönetimlere gerek kredi, gerekse de ödeme açısından farklı davrandığı yönünde iddiada bulunmak 'iftira'dır. Ki, biz bu meclisten geçen yıl belediyeye 55 milyon TL'lik bir kredi çıkarttık” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz