Kocacık: Çukurova Dünyaya örnek olmalı

Çukurova Belediyesi Meclis Üyesi MHP Grup Sözcüsü Azime Kocacık, engelli vatandaşların karşılaştıkları zorlukların ortadan kaldırılması konusunda tüm dünyaya örnek olacak çalışmalar yapılması çağrısında bulundu.

Kocacık: Çukurova Dünyaya örnek olmalı
banner686

banner625
3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla mecliste gündem dışı söz alan Kocacık, "Yakın tarihe kadar özürlü ifadesinin kullanıldığı, ancak hayatlarını idame ettirirken bazı engelleri dışında bizlerden farkı olmayan vatandaşlarımızın, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum. Bu vatandaşlarımızın fonksiyonel yetersizliklerinden kaynaklı olarak yaşadıkları eşitsizliği ortadan kaldırmak için  binalarda, yollarda, toplu taşıma araçlarında ve yetkimiz dahilindeki tüm alanlarda gerekli önlemlerin alınması gerektiğini ve sadece Adana’ya değil, tüm dünyaya bu anlamda örnek teşkil etmemiz gerektiğini vurgulamak istiyorum." dedi.
MHP'li Azime Kocacık, ayrıca 4 Aralık Madenciler Günü'nü kutlarken "Madenlerde gerekli önlemlerin alınmaması, yetersiz denetim ve mevzuat eksiklikleri gibi olumsuzlukların, madencilik sektörünü en ağır ve tehlikeli sektör haline getirdiğine" dikkat çekerek, Hükümetin soruna eğilmesi gerektiğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2012, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz