banner834

MHP'li Avcı'dan Başkan Karalar'a tepki

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana'ya hizmet etmek yerine, "Tarih bana başka bir misyon yüklemiş. Bu hükümeti devirmekle ilgili görevimi yapmak durumundayım" diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'a tepki gösterdi.

MHP'li Avcı'dan Başkan Karalar'a tepki

BÜNYAMİN AVCI TEPKİ GÖSTERDİ

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın dün merkez ilçe Seyhan'ın Hadırlı Mahallesi'nde halka açık bir etkinlikte "Tarih bana başka bir misyon yüklemiş. Bu hükümeti devirmekle ilgili görevimi yapmak durumundayım." şeklindeki konuşmasını "Skandal" olarak nitelendirdi. 

Başkan Bünyamin Avcı, şunları söyledi:

"Adana'mızın neden üç yıldır hizmet görmediği şimdi daha iyi anlaşıldı. Beyefendi Adana'ya hizmet etmek için değil, milletin hür iradesiyle oluşan meşru hükümeti devirmek için seçildiğini, hükümeti devirmek gibi bir misyonu olduğunu söyleyecek kadar kendinden geçmiş durumda. Bu dil ancak demokratik hukuk devletini, demokrasiyi özümsememiş; milli iradeyi yok sayan çağdışı, yobaz, baskıcı ve hatta terörizmin bir dili olabilir."

Başkan Avcı "Adana üç yıldır perişan halde. Önceki dönemden kalan yatırımları bile tamamlama iradesi ortaya konamadı. Halk sivrisinekten uyuyamıyor, yollar delik deşik, belediye otobüsleri hurdaya dönmüş, yolcular yolda kalmış, üretimi azaltılan ekmek için halk kuyruklarda bekliyor ama Zeydan Karalar'ın gündeminde halkın çilesi yok; O'nun derdi çok başka." İfadesini kullandı.  MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı "Ailesine geçindirmekten başka derdi olmayan Ülkücü-Milliyetçi işçileri üç yıldır sokağa atmayı görev bilen Zeydan Karalar şimdi de Hükümeti devirmek gibi bir misyonu olduğunu söylüyor. Çok ah aldın Zeydan Karalar, hoşgin oynayarak geçirdiğin o makamı ehline devretmeye az kaldı. Kendine boyundan büyük görevler çıkarma. Darbeciliği bırak, Adana’ya bak! Demokratik kültüre, Adana'mıza yakışmayan o ifadelerini şiddetle kınıyor, özür dilemeye davet ediyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2022, 16:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yavuz
Yavuz - 3 hafta Önce

Zeydan başkan hükümeti devirmek için seçilmişse, Mhp de muhalefet etmek yerine iktidara suç ortaklığı yapmak üzere seçilmiş demektir.

GÜNER
GÜNER - 3 hafta Önce

ADANADA OYLARIMIZ ZEYDAN KARALAR BAŞKANIMIZA

sehrinasiçocukları
sehrinasiçocukları - 3 hafta Önce

İnadına Cumhuriyet Halk Partisi İnadına Zeydan Başkan

SIRADAKİ HABER