MHP'den İmar planı çağrısı

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 14 Aralık 2012 tarihli gündeminde oylanan ve kamuoyunda rahatsızlık uyandıran bazı konulara dair açıklamada bulundu.

MHP'den İmar planı çağrısı
banner686banner625

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, 14 Aralık 2012 tarihinde Büyükşehir Belediyesi Meclis gündeminde oylanarak kabul edilen bütün tartışmalı maddelerin ivedilikle Meclis’e iade edilmesi çağrısı yaptı.

TARTIŞILAN KONULAR

İzgioğlu, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

“14 Aralık 2012 tarihinde Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis gündemine gelen ve kabul edilen bazı maddeler bilindiği üzere kamuoyunda rahatsızlığa yol açtı. Kamuoyunun en çok rahatsız olduğu hususlardan biri Gazipaşa’da bulunan ibadethane yerinin ticari alana çevrilmesi oldu. Ayrıca uzun yıllardır Adana’nın gündeminde yer alan Çamlık arazisinin de ticari alana çevrilmesine Meclis’te oylanarak onay verilmesi ikinci bir rahatsızlığı oluşturmuştur.”

İBADETHANE YERİ VE ÇAMLIK ARAZİSİ

İzgioğlu şöyle devam eti:

“Yapılan araştırmalara göre, tartışmalı ve rahatsızlık uyandıran maddelerin Meclis gündemine, oylamanın yapıldığı tarihte aynı gün aniden alındığı, Meclis üyelerinin bir çoğunun ‘Cami yerinin yetersiz olmasından ötürü mevzuata aykırı olduğu’ şeklinde bilgilendirildiği ortaya çıkmıştır. En çok tartışma konusu olan cami yeri ile ilgili olarak Adana Müftülüğünün ise 14 Ekim 2012 tarihinde Büyükşehir Belediyesi’ne ‘Gazipaşa’daki ibadethane yerine cami yapılmasının önünde hiçbir yasal engel bulunmadığı, alanın ise yeterli olduğu’ şeklinde görüş ilettiği de edinilen bilgiler arasındadır.”

BİZİM DURUŞUMUZ NETTİR

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, açıklamasını şu şekilde bitirdi:

“Bu bilgiler çerçevesinde, biz Milliyetçi Hareket olarak ülkemize ve Adana’mıza zarar verecek, kamuoyu vicdanını rahatsız edecek her türlü tasarrufun karşısında olduğumuzu belirtmek isterim. Bizim duruşumuz nettir. Bu konuda da ifademiz açıktır. 14 Aralık 2012 tarihinde başta Gazipaşa’daki ibadethane yeri ve Çamlık arazisi ile ilgili gündem maddeleri başta olmak üzere o gün Meclis’in oyuna sunulan bütün maddelerin Meclis’e ivedilikle iade edilmesini, Meclis üyelerinin bütün maddelerle ilgili ayrıntılı şekilde bilgilendirilmesini istiyoruz.

Şeffaflığı ortaya çıkaracak şekilde ilgili ve yetkili makamların da hukuki açıdan inisiyatif kullanarak inceleme yapmak suretiyle bu konuda kamuoyunda meydana gelen şüphe ve tereddütleri ortadan kaldırması, hüsnüzan sahibi hiç kimsenin zan altında bırakılmaması gerektiğine inanıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2012, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz