Pişkin: Gençlik Stratejisi olmayan tek ülkeyiz

CHP PM Üyesi Gökçe Pişkin, Türkiye’nin Ulusal Gençlik Stratejisi olmayan tek Avrupa ülkesi olduğunu belirtti, “ 15-29 yaş arası 19 milyon genç vatandaşımız var. Bu nüfusun üçte biri ne okuyor, ne de çalışıyor” dedi

Pişkin: Gençlik Stratejisi olmayan tek ülkeyiz
banner686


banner625

CHP PM Üyesi  ve Gençlik Kolları MYK Üyesi Gökçe Pişkin, Türkiye’nin Ulusal Gençlik Stratejisi olmayan tek Avrupa ülkesi olduğunu söyledi.

Uludağ Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu'nun düzenlemiş olduğu “Gençlik ve Siyaset“  konulu panelde Türkiye'de gençlerin gerçekliğini anlattı ve “Toplumun yol göstericisi üniversite öğrencisidir. Bu toplumun üniversite gençliğine ihtiyacı var.” dedi

CHP Parti Meclisi ve Gençlik Kolları MYK üyesi Gökçe Pişkin, Türkiye’nin Ulusal Gençlik Stratejisi olmayan tek Avrupa ülkesi olduğunu belirtti. 15-29 yaş arası 19 milyon genç olduğunu hatırlatan Pişkin, bu nüfusun üçte birinin ne okuduğunu ne de çalıştığını kaydetti. Sayıları mantar gibi artan üniversitelerde eğitimin kalitesizliğinin altını çizen Pişkin, “Dünyanın ilk 500 üniversitesinde kaç yerimiz var ve hangi sıralardayız? Kaç teknokentimiz var ve araştırmaya ne kadar bütçe ayırıyoruz? 19 milyon genç olarak bu ülkenin geleceği değil, bugünün ortaklarıyız ve bu cevapları talep ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

Nüfusun yarısını oluşturan gençlerin siyasette adının dahi yer almadığını, gençlerin bu yeri söke söke almaları gerektiğini vurgulayan CHP PM Üyesi Gökçe Pişkin, panel sonrası üniversite öğrencileriyle sohbetti etti.

Uludağ Üniversitesi kafeteryasında öğrencilerle gerçekleştirilen sohbet sırasında kafeterya işletmecisinin “Grup şeklinde oturmanız yasak, uygunsuz ve yakışıksız” söylemlerine CHP PM Üyesi  Gökçe Pişkin sert tepki gösterdi,  “Öğrencilerin birlikte sohbet etmesinin yasak olduğuna hangi merci karar veriyor? Sistem 5 öğrencinin yan yana gelmesinden korkmaktadır. Bu sistem çökmeye mahkûmdur.  12 Eylül düzenini yıkacağını söyleyerek yıllardır bizleri uyutan iktidar, bu düzeni yıkmak yerine güçlendirmiştir ve artan şekilde faydalanmaktadır. ” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2012, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz