banner834

Son ankette İYİ Parti ayrıntısı

KONDA’nın aboneleri için hazırladığı son seçim anketi sonuçlarına göre AKP'nin oyu son 15 yılın en düşük seviyesine inerek yüzde 30'un altına geriledi. İYİ Parti oy oranı yüzde 20'yi geçerken, AKP ile CHP arasındaki fark da kapandı.

Son ankette İYİ Parti ayrıntısı

Aratıştırma şirketi KONDA'nın gerçekleştirdiği son ankette vatandaşlara, “Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” diye sordu.

Anketin sonuçlarına göre AK Parti'nin oy oranı yüzde 28,7'ye indi. Bu oran, AK Parti için son 15 yılın en düşük seviyesi. Cumhur İttifakı'nın diğer ortağı MHP'nin oy oranı ise yüzde 7,5 seviyesinde. CHP'nin oy oranı ise yüzde 24,7 olurken, AK Parti ile CHP arasındaki fark 4 puana inmiş görünüyor.  İYİ Parti ise ilk kez yüzde 20'yi geçti ve oy oranı 21,7 olarak ölçüldü. HDP'nin oy oranı ise anket sonucuna göre yüzde 12,2 oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Demirsporlu
Demirsporlu - 1 ay Önce

Kesinlikle oy vermiyecez Hdpkk lı Selahattin Demirtaş ile kahvaltı edecek olan Meral Akşenere ve iyi partiye. ( Normalde Milli olduğunu savunan bir siyasi partinin Hdpkk gibi özerkliği savunan Ülkemizi bölmeye çalışan terörist cenazesine katılmayı savunan siyasi bir parti ile bırak kahvaltı etmeyi işi olurmu ya… Bazıları kahvaltı eder geçer gider diyor…İnsan görüşünün taban tabana zıt olduğu bir siyasi partinin lideri ile oturupta kahvaltı edermi yaaa… Sen sevmediğin ,hiçbir görüşüne katılmadığın, kafası sana uymayan bir insanla oturup ta normal hayatta kahvaltı edip muhabbet edermisin… ) Amerika mhp'li olan gerçek vatanseverleri iyi partinin geçen seçimde vitrinine ne kadar koyarsa koysun biz iyi partinin Amerikan çıkarlarına hizmet eden zihniyetinin farkındayız. Natocu , Ülkemizin terörle yaptığı amansız mücadeleye hiçbir zaman destek olmayan ,Çocukları hdpkk’lı teröristler tarafından dağa kaçırılmış Diyarbakır Annelerimizi Diyarbakırda bir kez dahi ziyaret etmeyen ve Anayasa mahkemesinde kapatma davası süren Hdpkk’nın kapatılması gerektiğini savunmayan İyi parti’nin ülkemize hiçbir faydası da olmaz.

adanaturuncudur
adanaturuncudur @Demirsporlu - 3 hafta Önce

Bu fikirlere terör örgütü liderinin kardeşini devletin televizyonunda seyrederken mi kapıldın çok merak ediyorum.

adanaturuncudur
adanaturuncudur - 3 hafta Önce

Bence seçim yapıp masrafa girmeye gerek yok.Anadolu ajansımız seçim yapmadan da sonuçları bilecek yeteneğe sahip İstanbul yerel seçimlerinde sandıkların %35 i açılmışken Anadolu ajansı %70 sonuç açıklıyordu.

YENİCE
YENİCE - 6 gün Önce

OYLARIMIZ MERAL ABLAYA

Çelikhan
Çelikhan - 5 gün Önce

Ak Parti ve onun yaveri emir eri Mhp nin toplamı yüzde 25 i geçmez.

SIRADAKİ HABER